جستجوي پيشرفتهجستجو    نسخه شماره 134 - 1388/09/01 - صنعت خودروي شماره يكصد و سي و چهار

تحقيق و توسعه، محور بخش توليد


رشد کيفيت قطعه سازان قابل توجه است

وزير صنايع و معادن:
در ايران خودرو 13 درصد رشد توليد داشتيم


سه جايزه ملي كيفيت براي تندر 90، 206 و قطعات پرسي ايران‌خودرو


تامين قطعات توسط ساپکو در مهرماه سال جاري، 4 بار رکورد توليد را شکست

با تلاش گروه صنعتي ايران‌خودرو:
ايران عضو انجمن جهاني خودرو شد

مهندس نجم‌الدين:
تمامي محصولات ايران‌خودرو از استانداردهاي ايمني برخوردارند  

وزير صنايع و معادن:
20 هزار واحد فعال در شهرك‌هاي صنعتي قرار دارند

مهندس نجم الدين خبر داد:
توليد سمند در بلاروس افزايش مي يابد

مهندس محمدي:
با تمركز خريد قطعات در ساپكو، كاهش هزينه‌ها و افزايش كيفيت قطعات محقق خواهد شد 

گام تازه ايران خودرو در افزايش توليد
متوسط توليد روزانه ايران خودرو از مرز 2850 دستگاه گذشت


رونمايي موتور ديزل ملي ايران‌خودرو تا پايان آبان ماه

نويد مهندس نجم الدين به قطعه سازان :
روند پرداخت به قطعه سازان بهبود مي يابد

مديرعامل ساپكو:
هدف اول ما استفاده از توانمندي هاي استان‌ها است


توليد ايران خودرو از مرز 353 هزار دستگاه گذشت


ركورد فروش ايران خودرو شكسته شد


استقرار استانداردهاي جديد در ايران خودرو


مدير عامل ساپكو بر استفاده از رويكردهاي هوشمندانه كاهش هزينه‌ها تاكيد كرد

مدير عامل ساپكو تاكيد كرد:
امور حسابرسي و بازرسي هوشمندانه‌تر عمل كند

مهندس نجم الدين:
ايران خودرو برنامه‌اي مدون براي توليد خودروي هيبريدي، تدوين كرده است


هاشم يكه زارع مدير عامل شركت ايران خودرو ديزل شد


دفاتر استاني ساپكو در سايت‌هاي داراي محصول توليدي ايران خودرو، به‌مثابه ساپكويي مستقل، عمل كنند 


با دريافت گواهي استاندارد يورو 4،اولين محموله سمند به سوئيس صادر مي‌شود

قائم مقام ايران خودرو خبر داد:
ايران خودرو680 هزار دستگاه خودرو توليد مي کند


تندر90 ايران خودرو بالاترين نشان كيفيت را دريافت كرد


كاهش 40 درصدي شكايات از خدمات پس از فروش ايران خودرو


تحويل محصولات ايران خودرو به روز شد

با حضور مديرعامل شركت ساپكو،
كارخانه دوم اورند پلاستيك با قابليت توليد تمام اتوماتيك باك 6 لايه با ظرفيت 1250000 باك در سال افتتاح شد


نصب كنيستر روي خودروهاي درحال تردد، از نظر ايمني مورد تاييد نيست


سال آينده سوخت با کيفيت توليد مي‌شود


توليد و بازيافت باتري خودروهاي الکتريکي با همکاري گروه رنو نيسان


صادرات 16هزار دستگاه محصولات ايران‌خودرو به 40 كشور دنيا


نمايش اولين خودرو ايراني با تكنولوژي نانو


سورن مجهز به فناوري نانو در جشنواره نانو عرضه شد


سومين محصول جديد شرکت آپکو رونمايي شد


افزايش 10 درصدي توليد ايران خودرو خراسان


 تحقيق و توسعه، محور بخش توليد 

تحقيق و توسعه بايد محوري‌ترين بخش توليد باشد و اين دو مي‌تواند شرايط رشد صنعت و كيفيت را در كشور فراهم كنند.
مهندس علي اکبر محرابيان در همايش ششمين دوره جايزه ملي کيفيت ايران، با بيان اينکه مدل‌ها، متناسب با رقابت توليدکنندگان، هرسال تغيير مي‌کند گفت: کشور ايران هر سال شاهد رشد مدل‌هاي ‏ بسياري در جايزه ملي کيفيت است و اين مهم را مديون خودباوري و تلاش انديشمندان داخل کشور هستيم. وي مديريت کيفيت را تحت تاثير انديشه ايراني و دانش جهاني دانست و گفت: مدل رويکرد محصول و رضايت مشتري به نحوي تدوين شده که موسسات مميزي شوند تا بتوان شاهد حضور بنگاه‌هايي کوچک بود که با خلاقيت خود ارزش افزوده ايجاد مي‌کنند که البته در اين مدت، توجه ما تنها به موسسات بزرگ نبوده و شرکت‌هاي‏ کوچک با سابقه کم مي‌توانند در اين مدل شرکت کنند. وزير صنايع و معادن تاکيد کرد: در اين مدل، پرداختن به تغييرات در فرايند توليد، در کنار توجه به محصولات نهايي مورد نظر بود که در فرايند توليد، نيم‌نگاهي نيز به رشد تکنولوژي و انديشه در کيفيت محصول صورت گرفت. محرابيان تصريح كرد: در مصوبه 104 شوراي عالي استاندارد، دستگاه هاي دولتي مکلف شدند مدل کيفيت را توسعه داده و راه را براي دستگاه هاي متولي مانند موسسه استاندارد باز کرده ودر توجه به اين مدل اهتمام ويژه داشته باشند. وي ارزيابي براي مديريت کيفيت را الگويي ضروري دانسته و گفت: بحث توجه به کيفيت با نگاه مشتري مداري جزء برنامه‌هاي وزارتخانه است که اگر از اين موضوع غافل باشيم، در رشد کيفيت موفق نيستيم.
محرابيان اظهار داشت: در حوزه وزارت صنايع، شروع به تدوين استراتژي توسعه صنعت در حوزه‌هاي مختلف کرده‌ايم که تعدادي از برنامه‌ها اجرا شده است. اگر توسعه در صنعت را عملي کنيم، در کنار رشد کمي، رشد کيفي را هم جزء اهداف خود قرار مي‌دهيم. وي با اشاره به شرايط رکود اقتصادي در دنيا عنوان کرد: در اين شرايط بسياري از موسسات امکان رقابت بدون کيفيت را ندارند و مشمول کاهش رکود قرار مي‌گيرند.
وي با اشاره به کاهش اندک توليد در کشور تصريح کرد: در برخي از کشورها بحران اقتصادي شديد بوده است تا حدي كه در آنها 45 درصد کاهش توليد صادرات و 20 درصد افزايش بيکاري ديده مي‌شود. وي با بيان اينکه نهاد بانکي و دولت در راستاي حمايت از توليدکنندگان نقش اساسي دارند، عنوان کرد: نهادهاي دولتي بايد کمک کنند تا توليدکنندگان در شرايط خوب رقابت قرار گيرند تا از رکود خارج شويم. محرابيان در بخش ديگري از سخنان خود به ارائه محصولات با کيفيت براي گذر از بحران اشاره کرد و گفت: ما نبايد تنها به فکر بالا بردن فروش باشيم بلکه ابتدا مي‌بايستي کيفيت را گسترش داده و توسعه را محوري‌ترين بخش در کيفيت قلمداد کنيم و شرايط را براي افزايش کيفيت و رسيدن به شرايط مطلوب فراهم سازيم.


 رشد کيفيت قطعه سازان قابل توجه است 

به دنبال اجراي تمهيدات لازم در جهت رفع موانع مربوط به پرداخت، مطالبات قطعه‌سازان تا يك ماه و نيم ديگرطبق قرارداد پرداخت مي‌شود .
 مهندس نجم‌الدين مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو درديدار از نمايشگاه بين‌المللي قطعات خودرو با بيان مطلب فوق گفت: با اقدامات به عمل آمده در مديريت منابع مالي، بخش عمده بدهي ايران خودرو به قطعه‌سازان پرداخت شده و تا چند ماه آينده ساپکو رتبه اول را در پرداخت به موقع به سازندگان خواهد داشت.
وي افزود: قطعه‌سازان حدود 70 درصد قطعات خودرو را تامين مي‏کنند و نقش مهمي در سياست‌گذاري‌ها و تامين در زنجيره خودروسازي دارند.
مدير عامل ايران خودرو چهارمين نمايشگاه بين‌المللي قطعات خودرو را برخوردار از فناوري‌هاي پيشرفته توصيف کرد که نشان‌دهنده توانمندي شبکه قطعه‌سازي در ساخت داخل و صادرات است.
نجم الدين رشد کيفيت قطعات به نمايش درآمده در اين نمايشگاه را نسبت به گذشته مطلوب دانست و خاطرنشان ساخت: کيفيت هيچ‌گاه تمامي ندارد و حرکت در جهت رشد کيفيت هرگز نبايد متوقف شود. وي تصريح کرد: با توجه به نسبت قابل توجه رشد در قطعه‌سازان، چنان چه با همين روال حرکت کنيم، انتظار مي‌رود روز به روز خودروهاي مدرن‌تر و مطلوب‌تري را به مشتريان عزيز عرضه و رضايت آنان را بيش از پيش تامين کنيم.


 وزير صنايع و معادن:
 در ايران خودرو 13 درصد رشد توليد داشتيم  

وزير صنايع و معادن گفت: گروه صنعتي ايران خودرو طي 6 ماه اول سال جاري نسبت به سال گذشته، 13 درصد افزايش توليد داشته و اين روند ادامه دارد.
مهندس علي اكبر محرابيان در مراسم رونمايي دو كاميون سايپا ديزل با بيان مطلب فوق گفت: امروز با وجود كاهش شديد توليد در دنيا در بخش خودرو 9 درصد رشد توليد داشته‌ايم كه بسيار حائز اهميت است. وي حفظ اشتغال و توليد را امري مقدس و جهادي دانست و اظهار داشت: اميدواريم اين رشد به صورت دائمي ادامه داشته باشد و در صنعت و توليد همواره شاهد پيشرفت باشيم.
وزير صنايع و معادن خاطر نشان كرد: يكي از مهمترين جهت‌گيري‌هاي بخش صنعت در برنامه پنجم، توسعه همه جانبه حمل و نقل خواهد بود. وي ادامه داد: در راستاي برنامه‌اي كه از پيش تبيين و طراحي شده است " برنامه‌ پنجم توسعه " لايحه‌اي به‌اين منظور تنظيم و بعد از بررسي‌هاي متعدد در جلسات مختلف اين لايحه آماده و براي بررسي‌هاي نهايي و تصويب به مجلس ارائه شده است كه در آن تمهيدات لازم براي رشد و توسعه حمل و نقل انديشيده و جزء مهمترين برنامه‌هاي برنامه‌هاي پيش‌بيني شده براي پنج سال آتي است.


 سه جايزه ملي كيفيت براي تندر 90، 206 و قطعات پرسي ايران‌خودرو 

ايران‌خودرو، دربين29 واحد صنعتي كشور، موفق به كسب سه جايزه ملي كيفيت شد.
درششمين دوره جايزه ملي كيفيت، تندر90، 206 و قطعات پرسي ايران‌خودرو ، بهترين سطح رشد كيفي (گواهينامه يك ستاره اشتهار به كيفيت) درايران را كسب كرد.
براساس اين گزارش ، وزير صنايع و معادن ، جايزه ملي كيفيت را به مديران ارشد ايران‌خودرو اهدا كرد. مهندس جواد نجم‌الدين مدير عامل گروه صنعتي ايران‌خودرو، درحاشيه روز ملي كيفيت ضمن تقدير وتشكر از تمامي مديران، كاركنان و مردان خطوط توليد گروه صنعتي ايران‌خودرو گفت: كسب اين جايزه نشان دهنده عزم اين گروه صنعتي براي ارتقاي رضايتمندي مشتريان و رسيدن به سطح كيفي استانداردهاي جهاني است . وي افزود: براي اولين بار شركت ايران‌خودرو با هدف تامين رضايت مشتريان داخلي و خارجي مبادرت به اجراي طرح جامع افزايش يك رتبه كيفي درتمامي محصولات خود كرده است.
 مدير عامل گروه صنعتي ايران‌خودرو اظهار اميدواري كرد كه با تلاش همه جانبه، تمامي محصولات ايران‌خودرو وخدمات پس از فروش آن، از نظر كيفي به بالاترين سطح كيفي ارتقاء خواهند يافت . مهندس نجم‌الدين خاطر نشان ساخت: ايران‌خودرو براي رشد كمي وكيفي محصولات خود بيش از 600 ميليارد تومان درچند سال گذشته، سرمايه گذاري كرده است. گفتني است كه ششمين دوره جايزه ملي كيفيت همزمان با روز ملي كيفيت باحضور مهندس محرابيان وزيرصنايع و معادن، رئيس موسسه استانداردو تحقيقات صنعتي و مديران واحدهاي صنعتي كشور در سالن همايش هاي صدا و سيما برگزار شد.


 تامين قطعات توسط ساپکو در مهرماه سال جاري، 4 بار رکورد توليد را شکست 

شرکت ساپکو با برنامه‌ريزي‌هاي مدوني که طي چند ماهه اخير انجام داده است، موفق شد در مهرماه سال جاري 4 بار رکورد توليد را در شركت ايران خودرو بشکند.
مهندس محمد محمدي مديرعامل شرکت ساپکو، در جريان بازديد از سيزدهمين نمايشگاه بين‌المللي خودرو و قطعه در تبريز، با بيان اين مطلب گفت: اين شرکت در 6 ماهه اول سال جاري حدود 80 درصد از برنامه هاي توليد خود را محقق کرده است.
وي ادامه داد : اين ميزان نسبت مدت مشابه سال گذشته، حدود 13 درصد افزايش داشته است. مديرعامل شرکت ساپکو با تاکيد بر اينکه ميانگين برنامه توليد اين شرکت در مهرماه سال جاري حدود 2750 دستگاه در روز بوده است، خاطرنشان ساخت: اين ميزان به ترتيب در آبان و آذر ماه سال جاري به روزانه 2850 و 2950 دستگاه خواهد رسيد.
مهندس محمدي تصريح کرد: ميزان توليد در دي، بهمن و اسفند ماه سال جاري به 3050 دستگاه در روز خواهد رسيد. وي با بيان اينکه درحال حاضر افزون بر90 درصد از قطعات محصولات پژو 405، پارس و سمند، داخل سازي شده است، اظهار داشت: افزون بر 60 درصد از قطعات پژو 206 نيز داخل سازي شده که اين ميزان تا ارديبهشت ماه سال آينده به 85 درصد خواهد رسيد.
مديرعامل ساپکو، يکي از مهمترين اهداف شرکت ايران خودرو در نمايشگاه خودرو تبريز را وجود سايت ايران خودروي تبريز دانسته و افزود: اگر مجموعه‌هاي قطعه‌سازي در اين استان متمرکز شوند، از لحاظ مصرف انرژي و حمل و نقل، صرفه جويي بسزايي صورت خواهد گرفت و شرکت ساپکو نيز از قطعه سازان اين استان حمايت مي‌کند. به‌طور مثال، در گذشته اکسل وانت باردو از تهران و مشهد به تبريز حمل مي‌شد، اما با توجه به راه‌اندازي توليد اكسل وانت پيكان در شرکت بنيان ديزل تبريز که در27 مهرماه سال جاري افتتاح شد يكي از مهم‌ترين مجموعه‌ها در اين استان توليد مي‌شود. محمدي ادامه داد: استان آذربايجان شرقي پتانسيل‌هاي زيادي در زمينه‌هاي ريخته‌گري و ماشينکاري (عمده استفاده اين نوع قطعات در قواي محرکه خودرو است) دارد. درحال حاضر33 قطعه‌ساز در استان آذربايجان به‌صورت مستقيم با شرکت ساپکو کار مي‌کنند وتعداد زيادي از شرکت‌هاي قطعه‌سازي نيز به‌صورت غيرمستقيم با اين شرکت‌ها در ارتباط هستند.


 با تلاش گروه صنعتي ايران‌خودرو:
 ايران عضو انجمن جهاني خودرو شد  

مدير عامل گروه صنعتي ايران‌خودرو گفت : با تلاش و پيگيري مستمر گروه صنعتي ايران‌خودرو، ايران عضو انجمن جهاني خودرو (OICA) شد.
مهندس جواد نجم‌الدين مدير عامل گروه صنعتي ايران‌خودرو، با بيان اين مطلب گفت: اين عضويت، نشانه‌اي از تلاش ايران‌خودرو براي جهاني كردن صنعت خودرو كشور است.
وي مهمترين دستاوردهاي عضويت ايران در انجمن جهاني خودرو را حضور رسمي ايران در رنكينگ‌هاي جهاني خودرو، ناكام ماندن تلاش‌هاي بين‌المللي براي منزوي كردن اقتصاد و صنعت خودرو ايران عنوان كرد. مدير عامل گروه صنعتي ايران‌خودرو از ديگر مزاياي عضويت ايران را مشاركت در تنظيم استانداردهاي خودرويي، برقراري ارتباط با اعضاي اين انجمن و مشاركت درسياست‌گذاري‌هاي انجمن جهاني خودرو دانست.  وي تصريح كرد: انجمن جهاني خودرو، داراي 41 عضو از انجمن كشورهاي مختلف از جمله آلمان، امريكا، انگليس، ايتاليا، تركيه، چين، روسيه، كره، فرانسه، سوئد، سوئيس و تايلند است.


 مهندس نجم‌الدين:
 تمامي محصولات ايران‌خودرو از استانداردهاي ايمني برخوردارند   

مدير عامل گروه صنعتي ايران‌خودرو، برنامه‌ها و عملكرد ايران‌خودرو در زمينه افرايش توليد و فروش، ارتقاي سطح خدمات پس از فروش و رضايت‌مندي مشتريان، ايمني، طرح جايگزيني خودروهاي فرسوده و قيمت محصولات صادراتي را تشريح كرد.
به گزارش ايكوپرس، مهندس جواد نجم‌الدين مديرعامل گروه صنعتي ايران‌خودرو، با بيان مطلب فوق گفت: با توجه به بحران جهاني كه از سال 87 آغاز و اكثر صنعتگران بويژه خودروسازان دنيا را در برگرفت، بيشتر صنايع كشورها دچار مشكل شدند، حتي برخي خودروسازان به مرز ورشكستگي رسيدند و توليدات آنها كاهش يافت. وي ادامه داد: خوشبختانه با تمهيداتي كه در كشور ما به‌وجود آمد و با همت صنعتگران و دولتمردان، در ايران ركود نداشتيم. مهندس نجم‌الدين افزود: همه انتظارداشتند درسال 88 خودروسازي ايران دچار ركود شود، اما با همت صنعتگران كشور و سياست‌گذاري‌ها و حمايت‌هاي وزارت صنايع، بخصوص سياست حمايتي مهندس محرابيان؛ نه تنها ركودي در صنعت خودرو به‌وجود نيامد بلكه با افزايش توليد، ركوردي جديد به ثبت رسيد.

ركورد توليد
مديرعامل گروه صنعتي ايران‌خودرو ادامه داد: از ابتداي سال جاري تا كنون، 390 هزار دستگاه خودرو در اين شركت توليد شده كه اين آمار نشان دهنده رشد 13 درصدي توليد نسبت به سال گذشته است. مهندس نجم‌الدين با بيان اينكه در بخش فروش نيز 16 درصد رشد داشته‌ايم، اظهار داشت: در 7 ماه اخير، ايران‌خودرو توانست فروشي بيش از رقم توليد داشته باشد كه اين امرنشان دهنده اقبال مشتريان داخل و خارج نسبت به محصولات ايران‌خودرو است. وي با بيان اينكه در سال 88 ركوردي جديد در توليد ثبت خواهيم كرد، اظهار داشت: براساس برنامه‌ريزي صورت گرفته، درسال جاري 680 هزار دستگاه انواع خودروي سواري توليد و روانه بازار داخلي و خارجي خواهيم كرد. مدير عامل گروه صنعتي ايران‌خودرو ادامه داد: در مهرماه سال جاري، ايران‌خودرو با توليد 64 هزار 500 دستگاه، ركورد ماهانه توليد را شكست.

تمامي محصولات ايران‌خودرو از استانداردهاي ايمني برخوردارند
 مديرعامل گروه صنعتي ايران‌خودرو در پاسخ به گفته‌هاي رئيس پليس راهنمايي ورانندگي ناجا در انتقاد از ايمني محصولات توليدي گفت: بر اساس استانداردها، هرخودرويي كه توليد مي‌شود، بايد 55 تست گوناگون در زمينه آلودگي و ايمني را با موفقيت بگذراند تا اجاره ورود به بازار را داشته باشد. وي ادامه داد: از اين تست‌ها 4 مورد به آلودگي وساير موارد به ايمني مربوط مي‌شود كه از آن جمله مي‌توان به تست‌هاي كمربند ايمني، غربيلك فرمان، تصادف از جوانب گوناگون و مقاومت صندلي اشاره كرد. نجم‌الدين تاكيدكرد كه تمامي محصولات ايران‌خودرو از اين نظر تست شده و از ايمني لازم برخوردارند، بغير از مواردي كه ضايعات ناشي از تصادف اجتناب ناپذير و معلول عدم مهارت و كنترل راننده است. مديرعامل گروه صنعتي ايران‌خودرو در ادامه سخنان خود در مورد اجباري شدن نصب كيسه هوا و ترمز ضد قفل (‌ABS)، اظهار داشت: در هيچ‌جاي دنيا، نصب كيسه هوا و‌ABS ، اجباري نيست بلكه اين موارد بسته به درخواست مشتري برروي خودرو نصب مي‌شوند.
وي افزود: اين درحالي است كه تمامي محصولات ايران‌خودرو به استثناي روآ و وانت پيكان واجد قابليت نصب كيسه هوا و‌ABS بوده و در دوخودروي يادشده نيز براي برخورداري آنها از اين قابليت، مي‌بايستي تغييراتي اساسي به‌وجود آورد. نجم‌الدين افزود: پژو 206 و 405، سمند و سورن از جمله مدل‌هايي هستند كه از قابليت نصب كيسه هوا و‌ABS برخوردارند و هرزمان كه مشتري بخواهد به صورت آپشن برروي محصول نصب مي‌شود.
وي خاطر نشان ساخت: در صورتي كه مسئولان و نهادهاي مسئول، نصب كيسه هوا و‌ABS را اجباري كنند، اين كار را خواهيم كرد.

مصمم به جايگزيني خودروهاي فرسوده هستيم
مهندس نجم‌الدين در خصوص طرح جايگزيني خودروهاي فرسوده اظهار داشت: ايران‌خودرو پيش از اينكه جامعه براي اين كار وارد عمل شود، به جايگزيني خودروهاي فرسوده اقدام كرد، اين درحالي است كه جايگزيني خودروهاي فرسوده در هيچ‌جاي دنيا وظيفه خودروساز نيست. وي با بيان اينكه ايران‌خودرو از اين طرح استقبال مي‌كند، اظهار داشت: خروج خودروهاي فرسوده، با توسعه بازار خودروهاي جديد، به سود ايران‌خودروست و از آنجا كه خودروهاي فرسوده مصرف سوخت بالايي دارند، جايگزيني آنها، براي جامعه نيز از نظركاهش مصرف سوخت و آلودگي هوا تاثيري مثبت دارد. وي با اشاره به اينكه ايران‌خودرو از سال 83 جايگزيني خودروهاي فرسوده را آغاز كرده است، گفت: تا كنون300 هزار دستگاه خودروي فرسوده توسط ايران‌خودرو جايگزين شده و با توجه به ايجاد كارگروه خودروهاي فرسوده در اين شركت و اختصاص هزار ميليارد تومان اعتبار از سوي بانك مركزي، اميد مي‌رود تا پايان سال120 هزار خودروي فرسوده ديگر را جايگزين كنيم.
مهندس نجم‌الدين برتداوم رشد توليد و آمادگي كامل ايران‌خودرو براي جايگزيني خودروهاي فرسوده تاكيد كرد وگفت: تنها چيزي كه ايران‌خودرو در اين خصوص به آن نيازدارد، ساز وكار لازم براي تامين مالي از سوي بانك مركزي است.

سمند در بازارهاي خارجي از 12 تا 5/16هزار دلار فروخته مي‌شود
مدير عامل گروه صنعتي ايران‌خودرو در زمينه تفاوت قيمت خودروهاي صادراتي در داخل و خارج گفت: قيمت خودرو دربازار داخل به دليل ملحوظ داشتن ماليات، عواض و برخي عوامل و عناصر مالياتي غيرمرتبط با توليد محصول، اصولا با قيمت خودروهاي صادراتي متفاوت است.
مهندس نجم‌الدين افزود: خودروهاي صادراتي با استفاده از مزيت استرداد حقوق و عوارض گمركي قطعات وارداتي، پاداش صادراتي و نرخ ارز با قيمت ريالي خودروي داخلي درحوزه قيمت تمام شده تفاوت دارند.
وي ادامه داد: اين قيمت‌ها درحال حاضر با توجه به موارد اشاره شده در محدوده قيمت خالص فروش داخل محصولات بوده و درعرضه خودرو به مشتريان خارجي در بازارهاي هدف تفاوتي فاحش وجود ندارد. مهندس نجم‌الدين تصريح كرد: در قيمت فروش خودروي صادراتي، مواردي مانند هزينه بيمه و هزينه ارزش افزوده وجود ندارد و علاوه برآن، سود بازرگاني و گمرگي قطعات بازمي‌گردد و درامد صادرات از ماليات معاف است. وي اظهار داشت : بنابراين طبيعي است كه قيمت صادراتي خودرو كمتر از فروش داخلي باشد.

لغو امتياز 20 نمايندگي متخلف ايران‌خودرو
مهندس نجم‌الدين در خصوص اقدامات صورت گرفته در خدمات پس از فروش گفت: يكي از اقدامات اساسي كه بايد در حوزه خدمات پس از فروش صورت گيرد، افزايش رضايت مندي مشتريان است. ما اميدواريم كه در سال جاري، بتوانيم بيشترين رضايت‌مندي مشتريان را به‌دست آوريم.
وي افزود: از ارديبهشت تا مهرماه سال جاري، ميزان رضايت‌مندي مشتريان از 62درصد به 77 درصد رسيد كه در تلاشيم تا اين ميزان افزايش يابد. وي با اشاره به اقدامات صورت گرفته در كيفيت خدمات‌رساني به مشتريان گفت: متوسط زمان رسيدگي به شكايت از 33 روز در شهريور ماه سال گذشته به 7 روز در شهريورماه سال جاري رسيده است.
مهندس نجم‌الدين از ديگر اقدامات صورت‌گرفته در اين زمينه را كاهش توقف بيش از حد خودرو در نمايندگي‌ها به ميزان 16درصد، تامين بموقع و بهبود 28 درصد توزيع قطعات در شبكه نمايندگي نسبت به دوره مشابه سال گذشته، عنوان كرد و گفت: با اصلاح سيكل امداد ويژه تامين قطعات بحراني، در كمتر از دو روز به نمايندگي‌هاي سراسر كشور ارسال مي‌شود.
وي تصريح كرد: با مديريت بر تعميرگاه‌هاي شش‌گانه ايران‌خودرو در تهران براساس طرح سازماندهي جديد، ظرفيت پذيرش اين نمايندگي‌ها 11 درصد افزايش يافت. مهندس نجم‌الدين در خصوص نظارت برنمايندگي‌هاي ايران‌خودرو گفت: ارزيابي نمايندگي‌هاي ايران‌خودرو توسط شركت بازرسي كيفيت و استاندارد، دفاتر منطقه‌اي و شركت ايساكو مورد بازرسي‌هاي ويژه قرار مي‌گيرد به نحوي كه در سال جاري 20 نمايندگي كه در ارائه خدمات به مشتريان كوتاهي كردند، لغو امنياز شدند.
 وي افزود: اين امر نشان دهنده عزم ايران‌خودرو براي ارتقاي سطح خدمات پس از فروش است. درصورتي كه نمايندگي خدمات مطلوب به مشتريان ارائه ندهد، با آنان برخورد خواهد شد. همچنين به نمايندگي‌ها و تعميرگاه‌هاي خوبي كه ارائه‌دهنده خدمات مطلوب به مشتريان هستند، مجوزهاي لازم در توسعه و ارائه خدمات جديد داده شده است. وي بخش دوم اقدامات ايران‌خودرو در خدمات پس از فروش را كيفيت تعميرات خودرو دانست و گفت: با افزايش سطح فني و مهارت پرسنل نمايندگي‌ها و برگزاري دورهاي آموزشي ويژه، كيفيت تعميرات خودرو و ميزان رضايت‌مندي مشتريان افزايش خواهد يافت. وي با بيان اينكه 600 قطعه از مجموع قطعات خودرو داراي گارانتي است، اظهار داشت: ايران‌خودرو براي تشويق نمايندگي به ارائه خدمات بهتر، اجرت گارانتي را افزايش داده است.
 مهندس نجم‌الدين خاطر نشان كرد: تمام نمايندگي هاي ايران‌خودرو، مورد ارزيابي شركت بازرسي و استاندارد قرار مي‌گيرند و يكي از اهداف ما در سال جاري، رسيدن 10 درصد از نمايندگي‌هاي رتبه دو به يك و20 درصد از رتبه سه به رتبه دو خواهد بود.


 وزير صنايع و معادن:
 20 هزار واحد فعال در شهرك‌هاي صنعتي قرار دارند  

وزير صنايع ومعادن با تاكيد بر اينكه در توسعه شهرك‌هاي صنعتي اولويت با تكميل زنجيره هاي توليد تا محصول نهايي است، گفت: هم اكنون حدود 20 هزار واحد فعال در شهرك‌هاي صنعتي قرار دارد. مهندس علي اكبر محرابيان در مراسم معارفه مديرعامل جديد سازمان صنايع كوچك و شركت شهرك‌هاي صنعتي با اشاره به اهميت شهرك‌هاي صنعتي در توسعه صنعتي كشور گفت: اگر بخواهيم اشتغالزايي خوب به همراه رشد پايدار در توليد و ارزش افزوده مناسب در كشور داشته باشيم، بي شك بايدبه شهرك‌هاي صنعتي و بنگاه‌هاي زودبازده توجه ويژه اي داشته باشيم.
وي استمهال بدهي زير20 ميليارد ريال واحدهاي صنعتي، توسعه زير ساخت‌ها و ايجاد امكانات خدماتي در شهرك‌هاي صنعتي را از جمله اقدامات مهم دولت در حمايت از شهرك‌هاي صنعتي ذكر كرد. محرابيان افزود: در بخش رشد و توسعه بنگاه‌ها در كشور شاهد رشد خوب و قابل دفاعي هستيم، ولي بايد در بخش توجه به بنگاه‌ها و واحد فعال صنعتي در شهرك‌ها، اقدامات حمايتي بيشتري انجام شود. وزير صنايع و معادن با اشاره به بازديد خود از ده شهرك صنعتي ظرف دو ماه گذشته گفت: در اين بازديدها شاهد رشد توليد بصورت عمودي و قابل دفاع هستيم.
وي ركود ايجاد شده در برخي واحدهاي صنعتي را ناشي از بحران اقتصاد جهاني و كاهش تقاضا در برخي از صنايع مولد دانست و تصريح كرد: مديران شهرك‌هاي صنعتي بايد با جديت در زمينه رقابتي شدن توليد بنگاه‌هاي صنعتي اقدام كنند. وي بر ضرورت حمايت همه جانبه از واحدهاي مستقر در شهرك‌هاي صنعتي تاكيد كرد و گفت: علاوه بر ايجاد زيرساخت‌هاي مناسب بايد در زمنيه استقرار امكانات رفاهي مانند تاسيس شعب بانك، مراكز فناوري اطلاعات، اينترنت و خدمات متنوع ديگر نيز تلاش بيشتري انجام شود. محرابيان افزود: در اولويت بندي اعتبارات شهرك‌ها بايد به‌گونه‌اي اقدام شود كه با اتمام عمليات ساختماني واحدهاي صنعتي، فضاي خوب و آراسته‌اي نيز در شهرك‌هاي صنعتي ايجاد شود . وزير صنايع و معادن با اعلام حمايت جدي از سرمايه گذاري بخش خصوصي در ايجاد شهرك‌هاي صنعتي گفت: هر جا كه زمينه سرمايه گذاري بخش خصوصي مهيا شود، اقدامات حمايتي از آنان نيز به طرق گوناگون در دستور كار قرار خواهد گرفت. محرابيان افزود: در واگذاري و خريد و فروش زمين هاي واقع در شهرك هاي صنعتي بايد به‌گونه اي عمل شود كه قيمت زمين به صفر برسد. وي بر ضرورت اتمام واحدهاي نيمه تمام صنعتي تاكيد كرد و گفت: در ارائه خدمات رفاهي و حمايتي هيچ تفاوتي بين شهرك‌هاي صنعتي و ناحيه هاي صنعتي وجود ندارد. وزير صنايع و معادن با تاكيد بر اينكه شهرك‌هاي صنعتي بايد به مراكزي تبديل شوند كه در آن رشد و بالندگي صنعت كاملا مشخص باشد، تصريح كرد: از آنجا كه نواحي صنعتي در مناطق محروم و غيره قرار دارند، بايد توجه ويژه به آنان شود. وي با تقدير از مساعدت و همكاري مجلس شوراي اسلامي در حمايت از بخش صنعت و معدن خواستار مساعدت بيشتر مجلس در افزايش بودجه شهرك‌هاي صنعتي شد.
 درادامه مراسم مهندس خدامراد احمدي معاون وزير صنايع و مدير عامل جديد سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي توجه ويژه به اجراي اصل 44 قانون اساسي و بهره گيري حداكثري از توان اقتصادي كشور در توسعه شهرك‌هاي صنعتي را، از جمله برنامه هاي خود ذكر كرد. وي افزود: شهر ك هاي صنعتي با يد به علم و فناوري روز تجهيز شوند . احمدي تصريح كرد : تنها راه نجات اقتصاد كشور توجه به توليد و صنايع كوچك است ودراين راستا بايد مجلس شوراي اسلامي از شهرك هاي صنعتي حمايت كنند .
 وي بر لزوم اصلاح قوانين مربوط به شهرك هاي صنعتي و صنايع كوچك خاطر نشان ساخت : نقش صنايع كوچك در صنعت از نظر اشتغالزايي و ارزش افزوده بايد تدوين شود .
گفتني است در اين مراسم كه معاونان و مديران ستادي وزارتخانه ،روساي سازمان‌هاي توسعه‌اي و مديران عامل شركت شهرك‌هاي صنعتي كشور حضور داشتند، گزارشي از روند فعاليت‌ها اين سازمان در طول دوران مسئوليت خود ارائه كرد.


 مهندس نجم الدين خبر داد:
 توليد سمند در بلاروس افزايش مي يابد 

مهندس جواد نجم الدين مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو، در ديدار با وزير صنايع بلاروس در خصوص افزايش همکاري‌هاي خودروسازي ميان دو کشور اظهار اميدواري کرد با افزايش توليد و تنوع محصول در سايت بلاروس عرضه سمند در بازر اين کشور و اروپا افزايش يابد.
وي که از سايت توليد سمند در بلاروس ديدار مي کرد با تکذيب اخبار منتشر شده در برخي رسانه ها در مورد توقف توليد سمند در بلاروس گفت: با اجراي فاز دوم اين پروژه براي توسعه سايت توليد سمند افزايش مي يابد.
 مهندس نجم الدين با اشاره به اينکه سايت توليد سمند در بلاروس فعاليت دارد، هدف از سفر به بلاروس و ديدار با وزير صنايع اين کشور را دستيابي به راهکارهاي افزايش توليد و رفع موانع براي اجراي فاز دوم سمند بلاروس عنوان کرد. وي ضمن مثبت خواندن مذاکرات انجام شده، گفت: وزير صنايع بلاروس در مورد رفع موانع قول‌هاي لازم را داده و تلاش ما بر اين است تا هر چه زودتر فاز دوم را به منظور افزايش و تنوع توليد و دستيابي به بازار هاي منطقه اي به اجرا درآوريم.
 
توافقات مهم انجام شده در بلاروس
مهندس نجم الدين و هيئت همراه، ديدارها و مذاکرات مهمي را با مقامات دولتي بلاروس به انجام رساندند. در اين مذاکرات خواسته هاي ايران خودرو براي تحقق توسعه و افزايش توليد سايت بلاروس به اطلاع مقامات اين کشور رسيد و توافقاتي انجام شد.
سرفصل‌هاي مهم مورد نظر ايران خودرو در اين مذاکرات شامل کاهش تعرفه‌هاي مشتريان سمند براي افزايش فروش محصولات بود.
ايران خودرو پيشنهاد کرد تعرفه‌ها از 18 درصد به 4 درصد کاهش يابد، همچنين بنابر خواسته ايران خودرو ماليات کل بر عملکرد اين سايت کاهش يابد. ديگرسرفصل مهم مذاکرات اين بود که تعرفه واردات از 0.6 درصد به 2.6 درصد حداقل معادل کشور روسيه افزايش يابد که به اين ترتيب، قدرت رقابت محصولات توليدي سايت بلاروس افزايش خواهد يافت. مورد ديگر مذاکرات مقامات ايران خودرو با طرف بلاروسي اين بود که اعضاي هيئت مديره سايت بلاروس از جانب ايران خودرو تعيين شوند. مقامات بلاروسي نيز خواستار انجام فاز توسعه ايران خودرو بلاروس و ايجاد سالن‌هاي رنگ و بدنه سازي بودند که اين موضوع از طرف مديريت ارشد ايران خودرو منوط به رشد توليد و فروش در بازار بلاروس شد.
همچنين، مديريت ارشد ايران خودرو ضمن يادآوري تعهد بانک بلاروس براي ضمانت دريافت وام ايران خودرو از بانک توسعه صادرات، خواستار عمل بانک بلاروسي به تعهدات خود شد تا سرمايه لازم براي انجام فاز توسعه تامين شود. در مجموع مذاکرات مثبتي بين طرف ايراني و بلاروسي صورت گرفت و نتايج مثبتي در پي داشت. سفير ايران در بلاروس نيز در طول اين مذاکرات مقام‌هاي ايران خودرو را همراهي كرده و نقش مثبتي در پيگري خواسته هاي ايشان ايفا کرد.


 مهندس محمدي:
 با تمركز خريد قطعات در ساپكو، كاهش هزينه‌ها و افزايش كيفيت قطعات محقق خواهد شد  

جلسه بازبيني سبك رهبري پشتيباني خريد، با حضور مديرعامل ساپكو، اعضاي كميته راهبري ومديريت و كاركنان امور يادشده برگزار شد. در اين جلسه، گزارشي از فعاليت‌هاي امور پشتيباني خريد توسط آقاي دائي‌زاده سرپرست مديريت پشتيباني خريد ارائه شد.
 مهندس محمدي مديرعامل ساپكو، 5S و مشاركت فعال كاركنان در نظام پيشنهادات را امري مهم ارزيابي كرد و افزود: ساپكو شركتي دانش محور است و ارائه مقالات و نشر تجربيات موفق از سوي كاركنان در نشريه صنعت خودرو و ديگر نشريات داخلي و خارجي كاري ارزشمند است و خواستار همسويي سيستم‌هاي تشويقي ساپكو با اين فعاليت كاركنان دانش‌محور و نخبه شد.
 
استفاده از تكنولوژي شرق به جاي غرب
مهندس محمدي به تكنولوژي غرب و شرق و اينكه از لحاظ پيشرفت تقريبا همسان و يكي شده اند، اشاره كرد و گفت: تكنولوژي شرق نظير كشور ژاپن از غرب هم بالاتر رفته است و استنباط من از خودروسازي در شرق مثل كره جنوبي اين است كه چيزي از لحاظ تكنولوژي كمتراز اروپايي ها و غربي ها ندارند. زماني بود كه ما نمي توانستيم به سمت تكنولوژي ضعيف شرق برويم، اما با توجه به وضعيت موجود و پيشرفت‌هاي اخير، اين بهترين فرصت است كه در حال حاضر با توجه به بحث كاهش قيمت و تحريم كشورهاي غربي در صورتي كه ظرفيت‌هاي داخل توان تامين را نداشته باشند، به سمت قطعات با كيفيت شرقي برويم. مديرعامل ساپكو در منبع يابي به بحث چند منبعي كردن با رعايت دو اصل كاهش هزينه و ارتقاي كيفيت اشاره كرد و افزود: بايد از قابليت‏هاي كشورهايي نظير كره و تايوان براي مواردي كه ما تكنولوژي نداريم، بهره برداري كنيم. در بحث ماشين‏آلات و قالب‏ها در حوزه تامين خارجي، تجارب موفقي درسايپا و مگاموتور وجود دارد كه مي توان از آنها استفاده كرد تا كم كم قطعات استاندارد شرقي جايگزين قطعاتي كه از غرب مي‌آيد شود.

تغيير رويكرد استفاده از تكنولوژي‌هاي موجود دنيا
مهندس محمدي در ادامه جلسه به اين مطلب تاكيد كرد كه چشم انداز ساپكو در آينده تبديل شدن به بزرگترين تامين كننده قطعات و مجموعه‌هاي خودرو در منطقه است. برنامه آتي ساپكو اين است كه تمام خريدها در اين شركت متمركز شود. بدون شك، خريد قطعات از طريق ساپكو در كاهش هزينه‌ها و افزايش كيفيت قطعات، تاثيري بسزا خواهد داشت. مهندس محمدي با توجه به چشم انداز امور پشتيباني خريد كه دستيابي به تعدد منابع تا سال 1392 است، زمان تحقق اين چشم‌انداز براي برخي قطعات نظير: سوپاپ و ياتاقان را كه منابع كمي در حال حاضر دارند و بعضا تهديدي براي توقف خط توليد هستند، طولاني ارزيابي كرده و خواستار اجراي اقداماتي سريع در اين حوزه شد و در ادامه افزود: با توجه به كاهش قيمت‌ها و مشكلات اقتصادي موجود در دنيا و همچنين با توجه به اينكه بخشي از سود شركت، از محل همين تخفيف محقق مي‌شود، بايد تخفيف‌هاي بيشتري از منابع خارجي اخذ شود. مديرعامل ساپكو خواستار شاخص‏گذاري براي زمان فرايند تامين شده و افزود: در سيستم پيگيري و زمانبندي، بايد دقيق و سريع عمل كنيد تا زمان پاسخ به درخواست‌ها به حداقل برسد. ايجاد نظم در كار و اجراي آيين‌نامه‌ها و سيستم‌ها موجب مي‌شود تا متوجه شويم كه چه گروه‌ها و واحدهايي با پشتيباني خريد بيشتر درگير هستند و اين فعاليت‌ها بايد به‌صورت شاخص و نمودار ارائه شوند.

تامين قطعات خودروي 206 از منابع مطمئن
در اين جلسه، مديرعامل ساپكو بر اهميت منبع‌يابي خودروي 206 تاكيد كرد و گفت: پژو قصد دارد توليد 206 را به كشور مالزي منتقل كند. در بحث تامين از خارج براي افزايش ظرفيت، بايد به اين سازندگان نيز توجه كرده و منابع مطمئن خريد قطعات 206 را پيدا كنيم. بنابراين مي‌توان آن دسته از قطعات 206 را كه امكان تامين آنها در داخل كشور وجود ندارد، از كشورهاي شرقي داراي تاييديه پژو، تهيه كرد.


 گام تازه ايران خودرو در افزايش توليد
 متوسط توليد روزانه ايران خودرو از مرز 2850 دستگاه گذشت 

متوسط توليد روزانه ايران خودرو از مرز2850 دستگاه گذ شت كه اين امر نشان دهنده حركتي نو درمسير تعالي اين شركت است. مهندس جواد نجم‌الدين مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو با بيان اين مطلب تاكيد كرد: ميزان توليد اين شركت درمهرماه امسال نسبت به ماه مشابه سال قبل 30درصد افزايش نشان مي‌دهد.
وي خاطر نشان ساخت : در آبان ماه سال جاري توليد روزانه ايران خودرو به بيش از 2850دستگاه در روز خواهد رسيد و در ماه‌هاي پاياني امسال همه تمهيدات براي توليد بيش از 3 هزار دستگاه در روز فراهم شده است .
وي در همين حال به اين نكته اشاره كرد كه برنامه‌ريزي مدون براي تامين نقدينگي در زنجيره تامين و بهره برداري از پروژه هاي جديد و افزايش بهره‌وري و نيز مشوق هاي تازه براي حمايت از كارگران، عامل كليدي در افزايش روند توليد در ايران خودرو به‌شمار مي رود. مهندس نجم‌الدين خاطر نشان كرد: ايران خودرو از تمامي سازو كار لازم براي افزايش كمي وكيفي توليدات خود برخوردار بوده و برنامه‌ريزي شده است تا خودروهاي دوگانه سوز و كم مصرف و خودروهاي داراي ترمز ضد قفل، سهم بيشتري در اين افزايش توليد داشته باشند.


 رونمايي موتور ديزل ملي ايران‌خودرو تا پايان آبان ماه  

گسترش خانواده موتور ملي (گازسوز، بنزيني و ديزلي) و توسعه موتورهاي كم مصرف، مهم‌ترين برنامه راهبردي ايران‌خودرو در قواي محركه است.
علي شيخ زاده معاون نيرو محركه ايران‌خودرو با بيان اين مطلب، تمركز بر گيربكس BE به عنوان گيربكس ساخت داخل شده را از ديگر راهبردهاي ايران‌خودرو در اين خصوص دانست و گفت: استفاده از گيربكس اتوماتيك AL4 براي محصولات جاري و توسعه و تجاري سازي سواري ديزلي نيز در دستور كار است. وي افزايش تيراژ اقتصادي و كاهش ارزبري را مورد تاكيد قرار داد و گفت: ضمن ارتقا و به روز آوري موتورهاي موجود، توليد خودروهاي كم مصرف با موتور پايه‌گاز سوز نيز در دستور كار است.
شيخ زاده از رونمايي موتور ديزل ملي در روزهاي پاياني آبان ماه، خبر داد و گفت: مصرف سوخت اين موتور كمتر از 5 ليتر در هر100 كيلومتر است و ضمن تامين الزامات استاندارد آلايندگي يورو 4 ، قابليت ارتقا به يورو 5 را نيز دارد.
شيخ زاده اظهار داشت: با عرضه موتور ديزل سواري، ايران‌خودرو در بخش خودروهاي ديزلي بازار داخلي، نقش اول را ايفا مي‌كند كه ضمن تقويت مزيت رقابتي در بازارهاي صادراتي، توسعه تنوع محصولات و تامين بخش بزرگ‌تري از نياز بازار را در پي‌دارد.
معاون نيرو محركه ايران‌خودرو، كسب دانش طراحي و توسعه فناوري ديزل را از نتايج طراحي و توليد موتور ملي ديزل دانست و گفت: بر اساس برنامه كلان موتور ديزل، پژو 206 با موتورDV4 خانواده سمند با موتور EFD توليد خواهند شد و تا سال 91 هر دو محصول به استاندارد يورو 5 مجهز مي شوند. وي توسعه قواي محركه هيبريد را از ديگر برنامه‌هاي استراتژيك ايران‌خودرو دانست و گفت: ايران‌خودرو، اولين خودروساز ايراني است كه با همراهي مجموعه‌هاي دانشگاهي، اقدام به طراحي و توليد خودروهاي هيبريدي/ بنزيني/ برقي كرده و نخستين نمونه از اين خودروها را سال گذشته معرفي كرد. شيخ زاده گفت: بر اساس برنامه كاهش قيمت تمام شده محصول، هدف قيمتي يك ميليون و50 هزار تومان براي موتور TU5 در تيراژ 250 هزار دستگاه و 800 هزار تومان براي اين موتور در تيراژ 400 هزار دستگاه در سال، دنبال مي‌شود.
وي با اشاره به افزايش تيراژ موتور EF در جهت كاهش قيمت، قيمت هدف براي موتور EF7 بنزيني را يك ميليون تومان ذكر كرد و گفت: تاكنون 65 درصد ارزشي موتور EF7 داخلي سازي شده و تا پايان سال 89 ، تمامي قطعات آن بجز قطعات الكترونيكي و High Tech كه 15 درصد ارزش خودرو را تشكيل مي دهند، خودكفا مي‌شوند.
 معاون نيرو محركه ايران خودرو، جايگزيني موتور EF7 به جاي موتورهاي خانواده XU را از ديگر برنامه‌هاي ايران‌خودرو عنوان كرد و گفت: علاوه بر توسعه موتور EF7 توربوشارژ EF7TC برروي كلاس‌هاي گران قيمت محصولات، كسب استاندارد يورو 5 براي اين موتور در دستور كار است.
شيخ زاده تمركز توليد پژو 206 با موتور TU5 به جاي موتور TU3A و به كارگيري موتورهاي TU5 برروي خودروهاي گروه پژو ، بهينه سازي موتور XU7/L3 به منظور كاهش مصرف سوخت و بهبود توان خروج NEW XU و نيز ارتقاي سطح آلايندگي آن به يورو 4 و توليد موتور XUG را از ديگر برنامه‌هاي مهم در زمينه نيرو محركه دانسته و يادآور شد: موتور OHV نيز تنها به بازارهاي يورو 3 و يورو 2 اختصاص خواهد يافت و تنها نوع گازسوز (OHV-G) آن، درصورت مستثني شدن از استاندارد آلايندگي يورو 4، براي بعد از سال 90، مي‌تواند ادامه پيدا كند.
معاون نيرو محركه برنامه توليد موتورهاي مختلف براي سال 89 را 770 هزار دستگاه عنوان كرد و گفت: اين تعداد، شامل 100 هزار دستگاه OHV، هزار دستگاه 2OHV ، هزار دستگاه 2OHV-G ، هزار دستگاه XU7/L3، هزار دستگاه 4XU7/L3، هزار دستگاه EF7 و 170 هزار دستگاه TU5 مي‌شود.


 نويد مهندس نجم الدين به قطعه سازان :
 روند پرداخت به قطعه سازان بهبود مي يابد 

ايران خودرو از سرمايه گذاري بخش خصوصي در توليد قطعات با تكنولوژي‌هاي برتر حمايت مي‌كند.
مهندس جواد نجم الدين مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو در بازديد از شركت صنايع ريلي ايران خودرو(ايريكو) و شركت ريخته‌گري آلومينيم ايران خودرو، با بيان مطلب فوق گفت: برنامه‌هاي راهبردي كنوني ايران خودرو مبتني بر استفاده و حمايت از قطعه‌سازان بخش خصوصي است. وي در خصوص شهرك‌هاي قطعه سازي گفت: شهرك هاي قطعه سازي براي حمايت از قطعه سازان ايجاد شده تا بتوانند از معافيت هاي مالياتي اين شهرك‌ها استفاده كنند و براي سرمايه‌گذاري حمايت و تشويق شوند.
مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو گفت: اين شهرك‌ها در بيشتر نقاط كشور ايجاد شده است و قطعه‌سازاني كه در اين شهرك‌ها سرمايه‌گذاري و قطعه‌سازي كنند، آمادگي داريم قطعات آنان را درصورت اقتصادي بودن توليد و كيفيت، خريداري كنيم. مهندس نجم الدين با اذعان به كيفيت قطعات توليد داخل و حضور آنان در بازارهاي جهاني گفت: با توجه به رشد تكنولوژي قطعات بسياري از قطعه‌سازان ما در بازارهاي اروپايي از جمله فرانسه حضور دارند. مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو افزود: به‌خصوص در پژو و رنو، قطعه سازان زيادي داريم كه اقدام به صادرات قطعه مي كنند. در واقع شركت پژو، برخي قطعات خود را از قطعه سازان ما خريداري و در شبكه خود توزيع مي‌كند. وي در خصوص سياست‌گذاري‌هاي اصل 44 و خصوصي‌سازي قطعه سازان ايران خودرو، اظهار داشت: بيشتر قطعه سازان ما در بخش خصوصي هستند و حدود90 درصد از قطعات مورد نياز ايران خودرو، توسط هزار شركت قطعه سازي تامين مي‌شود. وي گفت: ايران خودرو بخش عمده‌اي از مطالبات قطعه سازان را پرداخت مي‌كند و اين نويد را به قطعه سازان مي‌دهيم با توجه به اينكه رشد توليد سرعت بيشتري گرفته است، روند پرداخت به قطعه سازان درچند ماه آينده، عادي و بموقع خواهد شد.
مهندس نجم الدين با تاكيد بر پيشرفت ايران خودرو در توليد قطعات مورد نياز خود گفت: در حال حاضر 60 تا 95 درصد از قطعات بيشتر محصولات ساخت داخل است و اقدامات لازم در خصوص توليد قطعات محصولات جديد در حد 95درصد ساخت داخل صورت گرفته است. نجم‌الدين با بيان اينكه آمادگي واگذاري تمام خطوط قطعه‌سازي خود را به بخش خصوصي داريم، اظهار داشت: متولي‌گري بخشي از قطعه‌سازي در سال‌هاي گذشته، به دليل استراتژيك بودن برخي قطعات و يا نياز به سرمايه‌گذاري بالا، در توان بخش خصوصي نبود و به همين علت ايران خودرو اقدام به سرمايه‌گذاري در آنها كرده است.


 مديرعامل ساپكو:
 هدف اول ما استفاده از توانمندي هاي استان‌ها است 

پروژه خط توليد اكسل عقب وانت پيكان در شركت بنيان ديزل تبريز با حضور مدير عامل ساپكو افتتاح شد.
مهندس محمدي، مدير عامل شركت ساپكو در حاشيه بازديد از نمايشگاه و افتتاح اين خط توليد جديد، اظهار داشت : هدف اول ما در سايت ايران خودروي تبريز، دستيابي به ظرفيت 500 دستگاه در روز است كه به دنبال آن، در صدد انتقال مجموعه‌سازي‌ها به اين منطقه هستيم. وي با بيان اينكه در آينده‌اي نزديك، مجموعه‌هاي اكسل و صندلي‌هاي وانت پيكان به اين منطقه انتقال خواهند يافت، اين اقدام را در كاهش هزينه حمل و نقل و تامين بموقع قطعات ارسالي، مؤثر دانست.
محمدي كه از گروه صنعتي كاوه، آهنگري و ريخته‌گري تراكتورسازي، پولاد قطعه و پس از آن ايران خودروي تبريز بازديد مي‌كرد، امكانات و ظرفيت‌هاي اين استان را در زمينه فورج، ريخته‌گري، ماشينكاري و توليد قطعات قواي محركه خودرو، قابل توجه عنوان كرده و افزود: ما بايد هرچه سريع‌تر به سمت استفاده از پتانسيل هاي داخل بويژه توانمندي‌هاي استان‌ها حركت كنيم و خريد خارج اين‌گونه قطعات را متوقف سازيم.
وي همچنين از امضاي چند قرارداد جديد براي توليد سرسيلندر پژو 405 و سرسيلندر، منيفولد خودرو و بازوهاي پژو 206 بروش ريخته‌گري جديد"لاست فوم" در آينده نزديك در تبريز خبر داد و تصريح كرد: گزارش دفتر ساپكو تبريز افزايش 38 درصدي قطعات ارسالي در 6 ماهه اول سال 88 نسبت به مدت مشابه ي قبل را به ايران خودرو از استان آذربايجان نشان مي‌دهد كه اميد مي‌رود اين حجم با توليدات آينده افزايش داشته‌‌باشد. گفتني است كه اين خط توليد كه توافقات آن اواخرخردادماه امسال نهايي شده بود، عمده توليد اكسل عقب پيكان وانت سايت ايران خودروي تبريز را برعهده خواهدگرفت.


 توليد ايران خودرو از مرز 353 هزار دستگاه گذشت 

ايران خودرو از ابتداي فروردين ماه سال جاري تا كنون ( نهم آبان ماه) بيش از 353 هزار دستگاه انواع خودروي سواري و وانت توليد كرد كه اين ميزان نسبت به مدت مشابه سال قبل بيش از 43 هزار دستگاه افزايش نشان مي‌دهد. مهندس سيد جواد دهنادي قائم مقام مديرعامل ايران خودرو در توليد، با بيان اين مطلب گفت: تا كنون تعداد 56 هزار و 418 دستگاه انواع سمند ، 90 هزار و 67 دستگاه پژو 405 ، 55 هزار و 239دستگاه پژو پارس ،37 هزار و 543 دستگاه پژو 206 هاچ بك، در ايران خودرو توليد شده است. وي تصريح كرد: 21 هزار و 67 دستگاه پژو 206 SD، هزار و 951 دستگاه پژو روآ ، 60 هزار و 772 دستگاه وانت باردو ، سه هزار و 639 دستگاه تندر 90 و يك هزار و 655 دستگاه گراند ويتارا نيز توليد شده است. دهنادي خاطرنشان ساخت: ايران خودرو طي مدت مشابه سال گذشته، حدود 310 هزاردستگاه انواع خودرو سواري و وانت توليد كرده بود.


 ركورد فروش ايران خودرو شكسته شد  

ايران خودرو با فروش بيش از 337 هزار دستگاه انواع خودرو در هفت ماه اول سال جاري موفق به شكستن ركود فروش نسبت به مدت مشابه شد كه اين امر افزايش 24 درصد آمار فروش را نشان مي‌دهد. علي اصغر سرائي‌نيا، معاونت فروش و بازاريابي ايران خودرو با بيان مطلب گفت: تا پايان مهرماه سال جاري، فروش انواع محصولات ايران خودرو با رشد24درصدي به بيش از سيصد و 37هزار دستگاه رسيدكه نسبت به سال گذشته بيش از 65هزار دستگاه افزايش نشان مي‌دهد. وي افزود: در هفت ماه اول سال گذشته رقم فروش محصولات ايران خودرو بيش از دويست و 72هزار دستگاه انواع خودرو بود كه به بازارهاي داخلي عرضه شده است.
سرائي‌نيا با تاكيد بر افزايش فروش محصولات ايران خودرو گفت: توجه به خواسته‌ها و سلايق مشتريان ، تحويل به موقع خودرو، ارائه شرايط متنوع و آسان فروش كه زمينه‌ساز افزايش قدرت خريد مردم شده است از جمله دلايل روند رو به رشد فروش محصولات ايران خودرو به شمار مي‌رود. معاونت فروش و بازاريابي ايران خودرو به شكستن ركورد فروش در مهرماه اشاره كرد و گفت: در مهرماه سال جاري بيش از 64هزار و 500دستگاه از محصولات ايران خودرو به بازار عرضه شد كه در مقايسه با سال گذشته65 درصد رشد نشان مي‌دهد.
وي در همين حال گفت: روش‌هاي فروش فوري ، يك مرحله‌اي و دومرحله‌اي و استقبال مشتريان از اين روش‌ها موجب شد تا در سال جاري با آمادگي كامل نسبت به تحويل خودرو در كوتاه ترين زمان ممكن اقدام لازم صورت گيرد. به نحوي كه خودرو با تاخير به مشتري تحويل نمي‌شود. وي همچنين تصريح كرد: در كنار ديگر ركوردهاي فروش بايد به ركورد فروش روزانه اشاره كرد كه موفق شديم با فروش بيش از پنج هزار و300دستگاه به ركود جديدي دست يابيم كه اين امر در طول دوران فعاليت ايران خودرو بي‌سابقه است.


 استقرار استانداردهاي جديد در ايران خودرو 

موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران، بزودي اجراي استاندارد سي. او. پي. را به خودروسازان ابلاغ مي‌كند.
وحيد مقدم، مدير كل نظارت بر اجراي استاندارد موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران با بيان اين مطلب گفت: در خصوص اجراي 51 استاندارد خودرويي، تا كنون تاييديه نوع يا T.A مطرح بوده، اما به زودي استاندارد سي. او. پي. براي توليدات خودرويي در كشور اجرا مي‌شود.
وي افزود: بر اساس روندي كه تاكنون جاري بوده، يك خودرو بر اساس استانداردهاي 51 ‌گانه طراحي و توليد و با كسب مجوزهاي لازم، شماره‌گذاري مي‌شود كه به آن تي. اي يا تاييد نوع مي‌گويند. در سي. او. پي. اين روند در خطوط توليد به اجرا در مي‌آيد، تا خودرويي كه تي. اي. و مجوز شماره‌گذاري گرفته، تطابق لازم را در فرايند توليد داشته و توسط شركت تحت‌كنترل‌هاي لازم قرار گيرد.
مقدم، طراحي سي. او. پي. پلان توسط شركت و موافقت موسسه با آن را، لازمه اين امر دانست و گفت: براي اين منظور، نهادهاي بازرسي با حضور در شركت، سي. او. پي‌ پلان را كنترل مي‌كنند . مدير كل نظارت بر اجراي استاندارد، اظهار اطمينان كرد: با استقرار سي. او. پي. در واحدهاي توليدي، ايران سومين يا چهارمين كشور در آسيا و ايران خودرو نخستين شركت ايراني، خواهد بود كه اين استاندارد را به اجرا در مي‌آورد.
وي اجراي سي. او. پي را يك توفيق بزرگ براي خودروسازي دانست و يادآور شد: براساس ابلاغ موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي، خودروسازها براي استقرار سي. او. پي. تا پايان سال فرصت دارند. مقدم، آمادگي موسسه استاندارد براي ارايه كمك‌ها و مشاوره‌هاي لازم دراين خصوص را اعلام كرد و گفت: با توجه به حضور كارشناسان و مديران توانمند در ايران خودرو، اين هدف بسيار نزديك است.
مدير كل نظارت بر اجراي استاندارد، با اشاره به اجباري‌شدن نصب اي. بي. اس. و ايربگ در كميسيون زيربنايي دولت گفت: از آن جا كه شوراي عالي استاندارد، موضوع ايربگ را به امضاي رييس جمهوري رسانده و ابلاغ كرده، در برنامه پنج ساله پنجم كه از سال 89 شروع مي‌شود، نصب ايربگ و اي. بي. اس. اجباري است و موسسه استاندارد بزودي برنامه زماني را به خودروسازان اعلام خواهد كرد. مقدم از الزام ارتقاي استاندارد سوخت به يورو 4 از ابتداي سال 90 خبر داد و گفت: وزارت نفت برنامه‌ريزي و سرمايه‌گذاري لازم را آغاز كرده است.
وي مقوله خوداظهاري را از ديگر برنامه‌هاي موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي عنوان كرد و گفت: بر اساس مصوبه مربوطه، تمام توليدكنندگان موظفند كالا و خدمات خود را براساس استانداردي كه خود اظهار مي‌كنند، عرضه كنند. مدير كل استاندارد افزود: به غير از 500 كالايي كه مشمول استاندارد اجباري هستند، توليدكنندگان بايد محصول خود را بر اساس يك استاندارد شناخته شده كارخانه‌اي، ملي، منطقه‌اي، بين‌المللي يا اروپايي عرضه كنند كه نشاندهنده رعايت اين استاندارد از جانب آن هاست، عرضه كنند.
مقدم، اين قانون را گام بلندي در ارتقاي كيفيت قطعات خودرويي دانست و گفت: چنانچه محصولات مشمول اين طرح، مطابق استاندارد نباشد، موسسه استاندارد در موضوع دخالت كرده و خسارت وارده نيز بايد جبران شود. وي با اظهار رضايت از تعامل ميان ايران خودرو و موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي، بسترهاي لازم براي اجراي استانداردهاي جديد را در ايران خودرو فراهم ذكر كرد و گفت: با جديتي كه در مديران و كاركنان در ارتقاي استانداردها ديده مي‌شود، آينده ايران خودرو در بازار داخل و خارج، موفق‌تر از گذشته خواهد بود.


 مدير عامل ساپكو بر استفاده از رويكردهاي هوشمندانه كاهش هزينه‌ها تاكيد كرد  

به گزارش امور خدمات بازرگاني ساپكو، ارزش كالاهاي ترخيص شده از گمرك در سال 87 از 900ميليارد تومان گذشت كه در مقايسه با سال 86 كاهش 263 ميليارد توماني را نشان مي‌دهد.
در نشست بازبيني سبك رهبري ساپكو كه با حضور مديرعامل اين شركت، اعضاي كميته راهبري و مديريت و كاركنان امور خدمات بازرگاني برگزار شد، مهندس مهدوي رئيس اين امور ضمن ارائه گزارشي از فعاليت هاي بازرگاني اين بخش ميزان گشايش اعتبار سال 87 را 922 ميليون دلار اعلام كرد.وي همچنين ازكاهش سهم امور خريدخارجي از توقفات خط از 2.5درصد درسال 86 به 0.2درصد در سال گذشته، خبرداد.
درادامه اين گزارش، از همسان نبودن رشد IT در ساير ارگان‌ها در مقايسه با ساپكو، اعمال محدوديت‌ها از سوي سازمان‌هاي جهاني، عدم تامين بموقع نقدينگي، عدم ايجاد بموقع سقف ارزي در سيستم بانكي كشور و بي‌ثباتي بخشنامه‌ها و آيين‌نامه‌هاي اجرايي ديگر دستگاه‌ها به‌عنوان ديگرچالش‌هاي اين امور در پيشبرد فعاليت‌ها، ياد شد.
همچنين پايين بودن سطح برخي شاخص‌هاي امور در مقايسه با شاخص‌هاي هدف‌گذاري شده ساپكو مورد بررسي اعضاي كميته راهبري قرار گرفت. مهندس محمدي در واكاوي اين مسئله خاطرنشان كرد: سرانه پيشنهادات پذيرفته شده، سرانه آموزش‌هاي تخصصي و 5S ازجمله شاخص‌هايي هستند كه واحدها را نظام مند مي‌كنند و بايد مورد توجه ويژه قرار گيرند.

تاكيد بر كاهش واردات CBU
مديرعامل ساپكو با اشاره به اينكه اعضاي اين امور مي‌توانند با بررسي بيشترو هماهنگي با امورهاي فني مهندسي و ساخت، از ميزان واردات به‌صورتCBU كاسته و به اين ترتيب از تعرفه‌ها نيزبكاهند، تاكيد كرد: اين كار افزون بر سيستم‌مند كردن فعاليت‌ها مي‌تواند10 تا 15درصد از تعرفه‌ها را كاهش داده و باعث صرفه‌جويي در هزينه‌ها شود. وي با اشاره به اينكه ناهمساني رشد شاخص‌ها در ساپكو با ديگر دستگاه‌ها در برخي موارد موانعي را ايجاد كرده است، از پيشنهادات اعضاي اين امور براي بهينه‌سازي و رفع موانع استقبال كرده و افزود: اگراين پيشنهادات به نتيجه برسند، در سرانه پيشنهادات امور نيز منظور خواهدشد.

تمركز بر واردات از مناطق آزاد
"در مواردي كه نياز به تامين قطعات از خارج از كشور به صورت فورس زماني نيست، ورود ازمناطق آزاد نظير كيش مي‌تواند هزينه‌ها را با استفاده از مزاياي بيمه‌اي و تعرفه‌اي آنها بكاهد." مهندس محمدي با بيان اين مطلب بر لزوم گنجاندن اين برنامه در استراتژي هاي امورخدمات بازرگاني تاكيد كرده و افزود: ازديگر مواردي كه مي‌تواند موردتوجه قرار گيرد، بحث جرائم كانتينرهاست كه معمولا هزينه‌هاي آن در سازمان‌ها شفاف نيست و هيچ واحدي نيز اين هزينه‌ها را متقبل نمي‌شود، اما معمولا رقمي بالا را به‌خود اختصاص مي‌دهد. وي با اشاره به اينكه بايد با هدف كاهش هزينه‌ها، سيستمي براي رديابي كانتينرها برنامه‌ريزي شود، خاطرنشان كرد: درصورتي كه پس از ارزيابي‌ها نياز به خريد كانتينر احساس شود، در برنامه‌هاي آتي شركت منظور خواهد شد.

واگذاري فعاليت‌هاي ترخيص به شركت‌هاي خصوصي
مديرعامل ساپكو از برنامه‌ريزي براي برونسپاري فعاليت هاي گمركي اين شركت در آينده‌اي نزديك خبرداد. وي دراين باره افزود: پيشنهاد ما اين است كه بخشي از امور ترخيص را به پيمانكاران واگذاركنيم. وي بر لزوم تعامل هرچه بيشتر با امور گمركات و ترخيص كالا براي دستيابي به عايدي بيشتر براي مجموعه ايران خودرو تاكيد كرد.


مشكل نقدينگي نداريم
مهندس محمدي با اعلام اينكه ديگر مشكل نقدينگي نداشته و در پرداخت‌ها نيز تاخيري نخواهيم داشت، اصلاح سيستم پرداخت آكورد كاركنان را امري ضروري دانسته و افزود: ازآنجا كه در بيشتر گزارشات به اين نكته اشاره مي‌شود و معاونت‌ها نيز تنها تاحدي مي‌توانند دراين پرداخت ها دخيل باشند، بزودي اين سيستم بازبيني خواهد شد.
وي با اشاره به اينكه 60 درصد از كاركنان امور خدمات بازرگاني را افراد بالاي40 سال تشكيل مي‌دهند، يادآور شد: شايد پايين بودن سرانه آموزش اين امور نتيجه تجربه زياد كاركنان آن باشد، اما اين مسئله در آينده به‌عنوان يك تهديد مي‌تواند بر عملكرد امور تاثيري منفي بگذارد. نياز است كه از هم‌اكنون با تدبيرسازوكارهايي، توازن سني در اين امور صورت گيرد.


 مدير عامل ساپكو تاكيد كرد:
 امور حسابرسي و بازرسي هوشمندانه‌تر عمل كند 

مديرعامل ساپكو بر لزوم فعاليت هرچه بيشتر امور حسابرسي و بازرسي داخلي اين شركت براي ارائه گزارشات پيش از رسيدگي سازمان‌هاي حسابرسي يا بازرسي كل كشور تاكيدكرد. مهندس محمدي در نشست بازبيني سبك رهبري امور حسابرسي وبازرسي داخلي اين شركت كه با حضور اعضاي كميته راهبري و مديران و كاركنان امور برگزارشد، با بيان اينكه گزارش فعاليت‌هاي امور بايد 6 ماه ديگر تكرار شده و مورد تاييد قرارگيرد، اظهار داشت: با توجه به درخواست معاونين ساپكو، اين امور از اين پس مجوز حضور در تمام كميسيون‌ها را به‌صورت نمونه‌اي و پس ازهماهنگي لازم، خواهد داشت تا از عدم مغايرت‌ها و انطباق‌هاي احتمالي در شركت اطمينان حاصل شود.
وي با تصريح اين مطلب كه امور حسابرسي و بازرسي داخلي بايد از هوشمندي لازم براي ارائه گزارش‌ها پيش از ارگان‌هاي ديگر برخوردار باشد، خاطر نشان كرد: اگر مشكلي وجود دارد بايد توسط اين امور مطرح شود.
مهندس محمدي در ادامه با يادآوري اينكه 90 درصد از نيروي انساني اين امور، ليسانس يا بالاتر از آن هستند، افزود: چنين پتانسيلي در هيچ يك از امور ساپكو وجود ندارد و نيازي به ورود نيروهاي جديد نيست. وي در پايان بر لزوم ارائه شاخص‌هاي عملكردي و بهره‌وري به جاي ارائه شاخص‌هاي كلي در گزارش فعاليت امورها تاكيد كرد. گفتني است كه در اين نشست، افزون بر موارديادشده، تداخل فعاليت‌هاي اين امور با ديگر بخش‌ها موردبررسي قرار گرفته و بر لزوم شفافيت فعاليت‌هاي آن تاكيد شد.


 مهندس نجم الدين:
 ايران خودرو برنامه‌اي مدون براي توليد خودروي هيبريدي، تدوين كرده است 

مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو اعلام كرد كه اين گروه صنعتي، برنامه مدوني را براي طراحي و توليد خودروهاي موسوم به هيبريدي در دستور كار خود قرار داده و زيرساخت‌هاي موردنياز را در اين راستا فراهم كرده است .
مهندس جواد نجم الدين در حاشيه دومين دوره مسابقات ملي خودروهاي الكترونيكي كه با حضور وزير صنايع و معادن در پيست ورزشگاه آزادي برگزارار شد با اعلام اين مطلب اظهار داشت: طراحي و توليد خودروهاي هيبريدي از پروژه هاي مهم ايران خودرو است و در اين راستا مركز تحقيقات موتور ايران خودرو تلاش هاي تازه اي را با استفاده از جديدترين تجارب خودروسازان خارجي براي طراحي و توليد اين نوع خودروها آغاز كرده است . وي گفت: در سال گذشته با حمايت هاي گروه صنعتي ايران خودرو شاهد طراحي اولين موتور هيبريد به همت مهندسان و نيروهاي تحصيل كرده در دانشگاه‌هاي كشور بوديم.


 هاشم يكه زارع مدير عامل شركت ايران خودرو ديزل شد  

طي حكمي از سوي مهندس نجم الدين مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو، هاشم يكه زارع به سمت مديرعامل شركت ايران خودرو ديزل، منصوب شد.
يكه زارع فعاليت خود را در پست‌هاي مديريتي حوزه سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران ، از سال 61 با عضويت در هيئت مديره و مدير عاملي شركت صنايع ماشين‌هاي چوب آغاز كرد. وي در اين مدت، در پست‌هاي مديريتي در شركت‌هاي مختلف حوزه سازمان گسترش ونوسازي صنايع ايران، بويژه صنايع خودروسازي به فعاليت مشغول بوده است. عضويت در هيئت مديره و مديرعاملي شركت طراحي مهندسي تكنوتار به مدت 5 سال، عضويت در هيئت مديره و مديرعاملي شركت سايپا ديزل به مدت 12 سال، عضويت در هيئت مديره و مديرعاملي شركت پارس خودرو به مدت 5 سال، مشاورعالي درگروه خودروسازي سايپا و مشاور ارشد شركت گسترش سرمايه‌گذاري ايران خودرو، از جمله سوابق مديريت هاشم يكه زارع است. وي هم چنين عضويت در هيئت مديره شركت‌هاي محورخودرو، شهاب خودرو، موتورسازان، سايپا ديزل، مگاموتور، سازه‌گستر، پارس‌الكتريك و ايران خودرو و مشاور خودرو سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران را نيز برعهده داشته است. مديرعامل شركت ايران خودروديزل، رياست هيئت مديره شركت‌هاي مهركام پارس و ليزينگ خودروكار را نيز برعهده داشته و درحال حاضر رئيس هيئت مديره شركت مهركام پارس است.
يكه زارع، متولد سال 1335 و داراي مدرك فوق ليسانس مهندسي صنايع از دانشگاه صنعتي اميركبير و درحال ادامه تحصيل در مقطع دكتراي مديريت است.


 دفاتر استاني ساپكو در سايت‌هاي داراي محصول توليدي ايران خودرو، به‌مثابه ساپكويي مستقل، عمل كنند  

مدير عامل ساپكو در بازديد از دفتر منطقه‌اي آذربايجان بر لزوم هماهنگي بيشتر اين دفاتر با گروه‌هاي ساخت تاكيد كرد. مهندس محمدي در حاشيه ديدار از نمايشگاه تبريز از اين دفتر بازديد كرد. وي با اشاره به اينكه دفاتر استان‌ها مي‌توانند در ارتباط مستقيم خود با سازندگان، در كاهش مشكلات از جمله توقفات خط مؤثر باشند، اظهار داشت: از آنجا كه برخي دفاتر در محل سايت‌هاي ايران خودرو مستقر هستند، مي‌توانند ضمن هماهنگي با گروه‌هاي ساخت ساپكو، به‌عنوان ساپكويي مستقل عمل كرده و دركاهش هزينه‌ها اثر بخش باشند. وي وظايف دفاتراستاني را كه سايت‌هاي ايران خودرو در آنها فعاليت دارند، در مقايسه با دفاتر ديگر، سنگين‌تر برشمرده و افزود: با شناسايي قطعه سازان هر منطقه و معرفي و عقد قرارداد با آنان، هم از توقفات خط كاسته شده و هم بر كيفيت افزوده خواهد شد . مهندس محمدي با اعلام اين خبر كه در آينده، اهم توليد خودروي وانت پيكان در تبريز متمركز خواهد شد، خاطر نشان كرد: برنامه ايران خودرو اين است كه حدودا يك‌سوم توليدات در استان‌ها صورت گيرد كه اين كار به‌طور قطع ، وظايف دفاتر ساپكو را سنگين‌تر خواهد ساخت. وي با اشاره به برخي توقفات خط ايران خودرو تبريز، خواهان هماهنگي بيشتر دفاترو پيش بيني آنان براي تكرار نشدن دوباره خواب خط شد . مدير عامل ساپكو با تاكيد بر اينكه در مورد قطعات استراتژيك بايد با سازندگان تعامل بيشتري وجود داشته باشد ، نظارت هرچه بيشتر دفاتر استان‌ها را با اين توليد كنندگان براي كاهش مشكلاتي چون نقدينگي و فعاليت در روزهاي تعطيل ، ضروري دانست .

شرح وظايف دفاتر در حال تدوين است
مهندس محمدي در پاسخ به اين سؤال كه شرح وظايف و نقش دفاتر در فرايندهاي ساپكو چيست، اظهار داشت : گرچه وظايف دفاتردرحال تدوين است، اما برخي موارد بايد توسط دفاتر در سيستم پيشنهادات مطرح شود. وي با بيان اينكه پس از انتقال خطوط توليد به سايت‌هاي ايران خودرو در شهرستان‌ها، محصول مورد نظر، محصول اول آن سايت به‌شمار مي‌رود، تصريح كرد : با انتقال محصول، درواقع اين وظيفه سايت‌ها و دفاتر خواهد بود كه نيازهاي آتي آن را پيش بيني كنند زيرا آن محصول براي همان سايت در درجه اول قرار مي‌گيرد. مدير عامل ساپكو همچنين با يادآوري اينكه در اين پيش‌بيني، كاهش هزينه‌هاي حمل و نقل با توجه به مباحث هدفمندي يارانه‌ها بايد مورد توجه قرارگيرد، بر لزوم برنامه‌ريزي دفاتر ساپكو براي توليد قطعات توسط سازندگان توانمند هرمنطقه تاكيد كرد.

مجتمع ساپكو در تبريز ايجاد شود
مديرعامل ساپكو در پايان اين ديدار خواستار ايجاد مجتمع ساپكو در دفترآذربايجان، طي برنامه‌اي 5 ساله شد . مهندس محمدي با اشاره به اينكه تشكيل چنين مركزي با توجه به وجود سايت ايران خودرو در تبريز، توجيه اقتصادي خواهد داشت، اين اقدام را درجهت شناسايي و تعامل هرچه بيشتر اين دفاتر با سازندگان، مؤثر برشمرد. همچنين، پيشنهاد برگزاري جلسه‌اي مشترك با روساي دفاتراستان‌ها داده شد كه مقررشد پس از اتمام بازديدهاي استاني، اين نشست ها هر6 ماه يك‌بار به‌طور منظم برگزار شوند.


 با دريافت گواهي استاندارد يورو 4،اولين محموله سمند به سوئيس صادر مي‌شود  

با اخذ مجوز رسمي از وزارت راه كشور سوئيس و دريافت گواهي استاندارد يورو4 ، اولين سري 8 دستگاهي خودرو سمند، مقارن با جشن ميلاد با سعادت امام علي ابن موسي الرضا(ع) به مقصد آن كشور صادر مي‌شود.
مهندس عليرضا فيض بخش، معاون صادرات و امور بين‏الملل ايران خودرو با اعلام اين خبر افزود: تمامي مراحل تست خودرو براي اخذ معيارهاي منطبق با استاندارد يورو 4 كه براي حضور در تمام كشورهاي اروپايي از جمله كشور سوئيس، لازم است دريكي از معتبرترين مراكز تست خودرو در سطح جهان، صورت پذيرفته است . وي افزود : بر اساس ضوابط وزارت راه كشور سوئيس ـ به‌عنوان بالاترين مرجع تصميم‌گيرنده درزمينه صدور مجوز واردات خودرو ـ تست‌هاي ديگري نيز در كشور مقصد بر روي خودرو انجام شده كه در نهايت خودروي سمند، با گذارندن تمامي تست‌هاي موردنظر، از لحاظ دارابودن معيارهاي استاندارد يورو4 ، مجوز رسمي ورود به كشور سوئيس را اخذ كرده است.
فيض بخش خاطر نشان ساخت : اخذ مجوز ورود خودرو به كشور سوئيس كه از لحاظ استانداردهاي مختلف نه تنها در اروپا بلكه در جهان در يكي از بالاترين سطوح ممكن قرار دارد، افتخار ديگري است كه با تلاش چندين ماهه متخصصين ايران خودرو، نصيب صنعت خودروي كشور شده است. وي افزود: درحال حاضر خودروهاي ارسالي به سوئيس مجوز شماره گذاري دريافت كرده‌اند و بر اساس مطالعات و مذاكرات صورت گرفته در ارتباط با بازاريابي، فروش و خدمات پس از فروش خودروي سمند در سوئيس، قرردادهاي بلند مدت مربوطه در آينده نزديك نهايي خواهند شد.


 قائم مقام ايران خودرو خبر داد:
 ايران خودرو680 هزار دستگاه خودرو توليد مي کند  

توليد انواع خودرو سواري گروه صنعتي ايران خودرو در سال جاري، به 680 هزار دستگاه مي‌رسد.
مهندس سيد جواد دهنادي قائم مقام مديرعامل ايران خودرو در توليد، در جريان سيزدهمين نمايشگاه بين المللي خودرو تبريز با بيان اين مطلب در جمع خبرنگاران گفت: برنامه توليد ايران خودرو در سال جاري، 680 هزار دستگاه انواع خودرو سواري است که اين ميزان نسبت به سال گذشته 13.5 درصد افزايش نشان مي‌دهد. وي با بيان اينکه ايران خودرو در سال گذشته 600 هزار دستگاه انواع خودرو سواري توليد کرده است، گفت: در حال حاضر توليد ايران خودرو از حدود 2600 دستگاه در روز عبور کرده است.
قائم مقام ايران خودرو تاکيد کرد: برنامه توليد ايران خودرو تا اواخر آبان ماه سال جاري به 2800 و تا پايان سال به 3070 دستگاه در روز مي‌رسد. مهندس دهنادي با بيان اينکه در روز حدود 400 دستگاه خودرو در ايران خودرو تبريز توليد مي‌شود، اظهار داشت: ميزان توليدات ايران خودرو تبريز تا پايان امسال به 500 دستگاه در روز و در اوايل سال آينده به 600 دستگاه خواهد رسيد و در آينده، تنوع توليد در اين شرکت افزايش مي‌يابد. مهندس دهنادي در ادامه از توليد خودرو جديد ايران خودرو خبرداد و تصريح کرد: اسفند ماه سال جاري، خودرويي جديد به نام پژو 207 توليد مي‌شود و از فروردين ماه سال آينده به توليد انبوه مي‌رسد. وي با تاکيد بر اينکه کيفيت محصولات ايران خودرو رو به افزايش است، تاکيد کرد: همه تلاش گروه صنعتي ايران خودرو ارتقاي کيفيت محصولات است به‌طوري که بتوانيم همه محصولات خود را در رده کيفيت A ارتقاء دهيم. قائم مقام ايران خودرو همچنين از افزايش کيفيت پژو 405 و پارس در آخرين رده بندي خودروهاي داخلي خبر داد و افزود: در حال حاضر پژو 206، گراند ويتارا و مرسدس بنز ايران خودرو در رده کيفي A قرار دارد.


 تندر90 ايران خودرو بالاترين نشان كيفيت را دريافت كرد  

براساس آخرين ارزيابي صورت گرفته توسط شركت بازرسي كيفيت و استاندارد ايران ، تندر90 ايران خودرو درسطح كيفي خيلي‌خوب (گريدA) قرار گرفت.
 محمد رضا معتمد معاون مدير عامل ايران خودرو درتوليد تندر90، با بيان اين مطلب گفت : تندر90 ايران خودرو دراين ارزيابي از نظر عملكردي و فني سربلند بيرون آمد . وي افزود : در ارزيابي مذكور، متوسط نمره منفي تندر90 ايران خودرو 9/31 دهم اعلام شدكه اين ميزان نسبت به رقيب خود از وضعيت مطلوب‌تري قراردارد .
 معاون مدير عامل ايران خودرو در توليد تندر 90 ايران خودرو، تاكيد كرد : مصرف سوخت تندر 90 ايران خودرو براساس گزارش بازرسي كيفيت و استاندارد ايران در پايان ارديبهشت ماه سال جاري، 79 / 6 ليتر درهر100 كيلومتر در سيكل تركيبي است، اين درحالي است كه مصرف تندر90 پارس خودرو درهمين بازده زماني، 99 / 6 ليتر بوده است .
وي خاطر نشان ساخت : تندر 90 ايران خودرو طي دومرحله براساس ارزيابي و سيستم هاي كيفي رنو نشان سبز ( بالاترين نشان كيفي ) دريافت كرد كه اين امر نشان دهنده كيفيت بالاي تندر90 اين شركت است . معتمد ، مهمترين مزيت توليد تندر90 ايران خودرو را وجود نيروهاي انساني متخصص، شبكه گسترده خدمات پس از فروش و استفاده از جديدترين شيوه‌هاي نظام‌هاي كيفي عنوان كرد.


 كاهش 40 درصدي شكايات از خدمات پس از فروش ايران خودرو 

مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو اعلام كرد: بر اساس ارزيابي‌هاي صورت گرفته شكايت از خدمات پس از فروش ايران خودرو در مقايسه با 3 ماه اول سال جاري 40 درصد كاهش يافته است. مهندس جواد نجم الدين در بازديد از 3 نمايندگي مجاز ايران خودرو در مشهد، با بيان اين مطلب افزود: نمايندگاني كه از برنامه‌هاي راهبردي اين شركت در زمينه خدمات پس از فروش تخطي كنند، لغو امتياز خواهند شد.
وي اظهار داشت: ايران خودرو تلاش مي‌كند از تمام ظرفيت‌هاي خود براي ارتقاي سطح خدمات پس از فروش و جلب رضايت مشتريان استفاده كند. نجم‌الدين ادامه داد: خدمات پس از فروش مناسب باعث مي‌شود تا مشتريان توليدات داخل را برخارج ترجيح دهند. مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو تصريح كرد: مرحله به مرحله ضعف‌هاي خود را در خدمات پس از فروش و كيفيت محصول برطرف مي‌كنيم. وي يادآور شد: طبيعت خدمات پس از فروش مانند دانش آموزي است كه 16 گرفته، اما انتظار از آن نمره 20 است. نجم الدين تاكيد كرد: بايد به شكلي برنامه‌ريزي شود تا در خدمت‌رساني به مشتريان به بالاترين نمره دست يابيم.


 تحويل محصولات ايران خودرو به روز شد 

معاون بازاريابي و فروش ايران خودرو گفت: تحويل تمامي محصولات ايران خودرو به استثناي خودرو تندر90 و برخي خودروهاي دوگانه سوز، به‌روز شده است.
علي اصغر سرايي نيا معاون بازاريابي و فروش ايران خودرو، در سيزدهمين نمايشگاه بين‌المللي خودرو تبريز در جمع خبرنگاران از عرضه 500 دستگاه پژو روآي جديد خبر داد و افزود: خودروي فوق، پايه گاز سوز بوده و از لحاظ کيفي نيز تغييرات زيادي نسبت به روآي فعلي داشته است. معاون بازاريابي و فروش ايران خودرو ادامه داد: پيش فروش اين خودرو از ماه آينده براي عموم نيز آغاز مي‌شود و همه مشتريان مي‌توانند از طريق نمايندگي‌هاي مجاز ايران خودرو ثبت نام کنند.
وي خاطرنشان ساخت: مشترياني که در نمايشگاه بين‌المللي خودرو تبريز از نمايندگي‌هاي منتخب اين استان در نمايشگاه، خودرو خريداري کنند از تخفيف و تحويل ويژه برخوردار مي‌شوند. سرايي نيا ادامه داد: همه مشتريان استان‌هاي آذربايجان شرقي، غربي و اردبيل که خودرو ثبت نام کرده بودند تا آخر نمايشگاه به‌غير از تندر 90، خودرو آنها فاکتور مي‌شود.
معاون بازاريابي و فروش ايران خودرو، از افزايش ميزان فروش اين شرکت نسبت به سال گذشته خبرداد و افزود : تا کنون حدود 60 هزار دستگاه نسبت به سال گذشته، بيشتر خودرو فروخته شده است که همزمان با ميلاد حضرت امام رضا (ع) اين ميزان به70 هزار دستگاه مي‌رسد. سرايي نيا ادامه داد: درحال حاضر، ايران خودرو حدود 250 دستگاه تعهد تندر 90 در استان‌هاي آذربايجان شرقي، غربي و اردبيل دارد که تا ماه آينده تحويل مي‌شوند. وي از افزايش توليدات ايران خودرو تبريز خبر داد و افزود: توليد ايران خودرو تبريز از روزانه 100 دستگاه آغاز شده که تا آخر امسال به500 دستگاه مي‌رسد و اين سايت خود را براي توليد روزانه 600 دستگاه در سال آينده آماده مي‌کند.


 با حضور مديرعامل شركت ساپكو،
 كارخانه دوم اورند پلاستيك با قابليت توليد تمام اتوماتيك باك 6 لايه با ظرفيت 1250000 باك در سال افتتاح شد  

كارخانه توليد تمام اتوماتيك باك 6 لايه اورند پلاستيك با حضور مهندس محمدي مديرعامل شركت ساپكو و مهندس مس‌فروش رياست سازمان صنايع و معادن استان تهران، عرفان منش فرماندار شهريار و گروسي نماينده مردم شهريار، همزمان با ميلاد باسعادت امام رضا (ع) افتتاح و راه‌اندازي شد.  گفتني است خط توليد تمام اتوماتيک باک 6 لايه اورند پلاستيك مطابق آخرين تکنولوژي روز دنيا بوده و ظرفيت توليد سالانه آن به 1250000 باک مي‌رسد.
شرکت اورند تا پيش از افتتاح کارخانه دوم قطعات پمپ بنزين، فيلتر بنزين، لوله‏هاي سوخت 5 لايه، لوله‌هاي بخارات مسير سوخت‌رساني، کنيستر بنزين و لوله گلويي باک را تاكنون توليد كرده است و هم اكنون توان توليد تمامي قطعات سيستم سوخت رساني براي مصارف داخل كشور و همچنين صادرات را به ظرفيت 1250000 ست داراست.
شرکت اورند در حال حاضر زمينه اشتغال 500 الي 600 نفر را فراهم كرده و در آينده آن را تا سقف 2000 نفر افزايش خواهد داد. شايان ذکر است سيستم سوخت طراحي شده توسط شرکت اورند پلاستيک، مزايايي از قبيل کاهش آلايندگي‏هاي محيط زيست، کاهش مصرف سوخت، دستيابي به استانداردهاي زيست محيطي روز دنيا، يورو 3 تا يورو6 و دستيابي به خودکفايي ملي را در بر دارد. گفتني است، شرکت اورند طي سال‏هاي گذشته، تغيير طرح‏هاي تبديل بهينه طراحي سوخت را با همکاري تنگاتنگ ايران خودرو و ساپکو پيش برده و کاهش هزينه قابل توجهي را در بر داشته است.


 نصب كنيستر روي خودروهاي درحال تردد، از نظر ايمني مورد تاييد نيست 

نصب كنيستر برروي خودروهاي درحال تردد، از نظر كارشناسي غيرعملي است و انجام چنين كاري، تبعات بسيار جدي و خطرناك درپي دارد.
در پاسخ به درخواست مدير كل حفاظت محيط زيست استان تهران و دبير كميته كاهش آلودگي هواي تهران در خصوص نصب كنيستر و كاتاليست برروي خودروهاي در حال تردد، كيوان وزيري نماينده مديرعامل در اخذ استانداردها، با بيان مطلب فوق، گفت: اجراي اين درخواست، مستلزم نصب قطعات كامل كربن كنيستر، شير برقي و لوله‌هاي انتقال سوخت بر روي خودرو است و براي اين كار، مي‌بايستي تغييراتي اساسي ازجمله در باك سوخت، سيستم سوخت‌رساني، EMS ، كاليبراسيون و منيفولد سوخت صورت پذيرد. وي تمامي اين تغييرات را از فرايندهاي ايمني مونتاژ ذكر كرد كه درحال حاضر، درخط توليد شركت تحت كنترل است، لذا اعمال اين تغييرات به صورت خدمات پس از فروش، مشكلات فراواني را دربرخواهد داشت.
وزيري، عدم امكان تست‌هاي اجباري كنترل نشتي و بروز آتش سوزي را از جمله خطرات ناشي از نصب كنيستر برروي خودروهاي در حال تردد دانسته و اظهار داشت: با توجه به سطح گسترده تغييرات در قطعات ايمني خودرو نظير باك بنزين، منيفولد و سيستم سوخت‌رساني و عدم امكان انجام فرايندهاي كنترل كيفيت كه در حال حاضر بر روي تك تك محصولات در سالن‌هاي توليد انجام مي‌شود، بروز نشتي بنزين و آتش سوزي امكان پذير خواهد‌شد. وي افزود: نصب كنيستر نياز به كاليبراسيون مجدد مركز كنترل الكترونيكي خودرو ( ECU ) دارد كه با توجه به تنوع خودروهاي درحال تردد، اين كاليبراسيون از نوع نرم افزاري، سخت افزاري و يا هر دو خواهد بود، درحالي كه تغيير ECU و EMS و تغييرات احتمالي دسته سيم‌هاي موتور، از نظر اجرايي كاملا غيرعملي است. نماينده مدير عامل دراخذ استانداردها، كاهش عمر مفيد كاتاليست در اثر ورود بيش از حد هيدروكربون‌ها به دليل نصب كنيستر را از ديگر معايب چنين اقدامي برشمرد و اظهار داشت: نتيجه اين كار خروج از استانداردهاي تعريف شده در طراحي اوليه محصول مي‌شود كه تغيير معيارهاي مهندسي و تشديد كاهش توان خروجي موتور را به‌دنبال دارد.
وزيري با اشاره به توقف توليد خودروهايي كه امكان نصب كنيستر و كاتاليست نداشته‌اند، از جانب ايران خودرو، گفت: جايگزيني خودروي جديد، امكان لجستيك تامين بسياري از قطعات خودروهاي قديمي در تيراژ مورد نظر را نيز غيرممكن مي‌سازد. وي نصب كاتاليست بر روي خودروهاي كاربراتوري را به‌دليل نوع ماهيت موتور و نداشتن كنترل هوشمند الكترونيكي و حسگرهاي مرتبط، براي تصحيح مقدار تلفيق بنزين و هوا، ناموجه دانسته و گفت: با توجه به تغييرات گسترده در سيستم سوخت‌رساني، از نظر كارشناسي بروز مشكلاتي بسيار خطرناك‌تر مانند انتشار هيدروكربن‌هاي بخار شده بنزين درجايگاه‌هاي سوخت‌رساني نيز ممكن است.
گفتني است كه مدير كل حفاظت محيط زيست استان و دبير كارگروه كاهش آلودگي هواي تهران در پي نشست تخصصي كارگروه كاهش آلودگي هواي تهران در چهارم آبان ماه جاري، از ايران خودرو خواست در مدت يك هفته، گزارشي مكتوب از روند نصب كاتاليست و كنيستر در خودروهاي توليدي و امكان نصب و تعويض اين دو وسيله در خودروهاي درحال تردد را به دبير‌خانه كارگروه كاهش آلودگي هواي تهران ارائه دهد. در پاسخ وي، ايران خودرو در گزارشي مبسوط اعلام كرد كه در تمامي محصولات توليدي اين شركت تحت نظارت شركت بازرسي كيفيت و استاندارد ايران، كنيستر و كاتاليست نصب مي‌شود، اما به دلايل مشروحه در خبر، امكان نصب اين قطعات بر روي خودروهاي درحال تردد وجود ندارد.


 سال آينده سوخت با کيفيت توليد مي‌شود 

بر اساس آيين‌نامه «توسعه حمل و نقل عمومي» بنزين و نفت‌گاز عرضه شده از اول آبان ماه امسال بايد بر اساس کيفيت يورو 4 در 20 درصد جايگاه‌هاي کشور و تا سال آينده حداقل در80 درصد جايگاه‌ها عرضه شود.

ميررضا رجبي با اشاره به اين آيين‌نامه درباره برنامه وزارت نفت براي تحقق اين اهداف تصريح کرد: امکان استفاده از نفت‌گاز با کيفيت بالا براي برخي خودروها از جمله واحدهاي اتوبوسراني در کلان‌شهرها فراهم شده است، ولي هنوز امکان عرضه اين نوع نفت‌گاز در جايگاه‌هاي کشور وجود ندارد. به گفته مدير سوخت و انرژي ستاد مديريت حمل و نقل سوخت،‌ هم اکنون در تهران و برخي از شهرهاي بزرگ کشور گازوييل بالاي 500 پي.پي.ام عرضه مي‌شود.

وي با بيان اين که هم اکنون طرح توسعه اراک با هدف توليد فرآورده‌هاي نفتي با کيفيت در حال اجراست، تصريح کرد: با بهره‌برداري از اين طرح تا سال آينده امکان توليد گازوييل با کيفيت در کشور فراهم مي‌شود که اين مهم نقش موثري در کاهش واردات گازوييل و وابستگي کشور دارد. با اجراي طرح توسعه پالايشگاه اراک ظرفيت توليد بنزين اين پالايشگاه از روزانه يک ميليون ليتر بنزين سوپر به روزانه 6/2 ميليون ليتر، بنزين معمولي از روزانه 7/3 ميليون ليتر به روزانه 6/8 ميليون ليتر و توليد گوگرد پالايشگاه از60 تن در روز به600 تن مي‌رسد، همچنين ظرفيت توليد نفت‌گاز پالايشگاه نيز روزانه به 5/1 ميليون ليتر افزايش مي‌يابد.

هم اکنون گوگرد گازوييل توليدي کشور حدود 10 هزار ppm است که با اجراي اين طرح ميزان گوگرد به 50 ppm کاهش مي‌يابد. مدير سوخت و انرژي ستاد مديريت حمل و نقل سوخت تصريح کرد: هم اکنون بنزين با اکتان 87 در پالايشگاه هاي کشور توليد و بنزين سوپر با اکتان 95 نيز از طريق واردات تامين و در جايگاه‌هاي عرضه توزيع مي‌شود. از ابتداي امسال تا کنون روزانه به صورت ميانگين 44 ميليون و 400 هزار ليتر بنزين در هفت پالايشگاه کشور توليد و روزانه حدود 21 ميليون و 300 هزار ليتر وارد کشور شده است. همچنين در اين دوره زماني روزانه 91 ميليون ليتر نفت‌گاز در کشور توليد و به صورت ميانگين روزانه 2 ميليون و 300 هزار ليتر نفت گاز و فرآورده هوينت (مشابه نفت‌گاز) وارد کشور شده است.


 توليد و بازيافت باتري خودروهاي الکتريکي با همکاري گروه رنو نيسان  

در فلينز توافق‌نامه‌اي ميان گروه رنو - نيسان، کميسيون انرژي اتمي فرانسه (CEA) و صندوق سرمايه‌گذاري استراتژيک فرانسه (FSI) امضا شده تا شرکتي با سرمايه‌گذاري مشترک تشکيل شود. اين مجموعه مشترک بر توليد، تحقيقات پيشرفته و بازيافت باتري‌هاي خودروهاي الکتريکي، زير نظر کريستين استروسي Christian Estrosi وزير صنايع فرانسه، تمرکز خواهد كرد. شرکت مشترک قصد دارد از اواسط سال 2012 در کارخانه فلينز، به طور ويژه براي خودروهايي که بر اساس مدل ايده‌اي Zeo Z.E. ساخته خواهند شد، باتري توليد کند. ظرفيت توليد بر اساس100،000 باتري در سال هدف‌گذاري شده است. ارزش سرمايه‌گذاري فاز اول، 600 ميليون يورو ارزيابي شده است.


 صادرات 16هزار دستگاه محصولات ايران‌خودرو به 40 كشور دنيا 

ايران خودرو طي هفت ماه اول سال جاري 16 هزار دستگاه انواع خودرو سواري به صورت كامل به 40 كشور دنيا صادر كرد كه از اين ميزان 15 هزار دستگاه آن ازطريق شبكه اين شركت عرضه شده است .
عليرضا فيض‌بخش، معاون صادرات و امور بين‌الملل ايران خودرو با بيان اين مطلب گفت: درهفت ماهه سال گذشته ، 8800 دستگاه انواع خودروي سواري از طريق شبكه ايران خودرو به خارج از كشور صادر شده بود. وي با اشاره به رشد 80 درصدي صادرات از طريق شبكه ايران خودرو خاطرنشان ساخت : اميدواريم تا پايان سال به ركوردهاي قابل توجهي در اين بخش دست يابيم.
فيض‌بخش اولويت برنامه‌هاي صادراتي ايران خودرو در سال 88 را بر سه محور استواردانست و افزود : اولين برنامه سال جاري حفظ شبكه فروش و خدمات پس از فروش ايران خودرو در بيش از 40 كشور دنيا بوده كه اساسآ مي‌توان به عنوان دارائي‌هاي پنهان ايران خودرو در سطح بين‌الملل به آنها اشاره كرد.وي افزود: آنچه حائز اهميت است ، شكل‌گيري شبكه فعلي با دارابودن بيش از 180 نمايندگي در كشورهاي هدف صادراتي است و حفظ اين سرمايه در شرائط فعلي و توسعه آن در مراحل بعدي از برنامه هاي اولويت دار مجموعه است.
فيض‌بخش افزود: ارتقاء جايگاه شبكه فروش و خدمات پس از فروش ايران خودرو با تمركز بر صدور محصولاتي كه فروش و خدمات آنها در شبكه بين‌المللي به طور مستقيم از سوي ايران خودرو مديريت مي‌شوند، از دومين برنامه اولويت‌دار ايران خودرو بوده است .معاون صادرات و امور بين‌الملل تاكيد كرد : بي‌شك افزايش سهم و جايگاه محصولات ايران خودرو در سبد محصولات صادراتي و از طريق شبكه ايران خودرو موجب ارتقاء برند شركت در سطح بين‌المللي خواهد شد.بر اين اساس مطابق آنچه براي كليه شركت‌هاي فعال در عرصه بين‌المللي وجود دارد، بحث ارزش‌گذاري برند ايران خودرو نيز به صورت جدي مطرح خواهد شد.وي تصريح كرد : به عبارت ديگر، تعيين ارزش برند ايران خودرو يكي از معيارهايي خواهد شد كه نتيجه سرمايه‌گذاري و فعاليت‌هاي صادراتي ايران خودرو را بروز خواهد داد.
معاون صادرات ايران خودرو سومين برنامه اصلي صادرات ايران خودرو تا پايان سال را در حوزه خدمات پس از فروش مطرح كرد كه اين برنامه بر اصلاح و ارتقاء شبكه خدمات پس از فروش بين المللي با هدف حفظ سطح رقابتي با خودروسازان هم رديف يا برتر و در نهايت افزايش درآمد ناشي از خدمات پس از فروش، متمركز مي باشد. لازم به ذكر است صادارت محصولات ديگر با برند شركاي خارجي از جمله خودرو 206 صندوق‌دار هم كه از طريق شبكه پژو به فروش مي‌رسد مدنظر بوده، مشروط به آنكه تمامي منافع ايران خودرو از جمله منافع اقتصادي در آن تحقق يابد. طبق برنامه‌ريزي صورت گرفته، صادرات محصول در شبكه ايران خودرو تا پايان سال نسبت به سال گذشته، رشدي قابل توجه خواهد داشت.


 نمايش اولين خودرو ايراني با تكنولوژي نانو  

يك نمونه از خودروي سورن كه با بهره‌گيري از نانو در برخي قطعات و تجهيزات آن توليد شده، در نمايشگاه دومين جشنواره نانو به نمايش در آمد.
اين خودرو با رنگ آبي خود توجه بازديدكنندگان را به خود جلب كرد و ايران خودرو تنها خودروسازي بود كه دستاوردي براي عرضه دراين نمايشگاه آورد. هادي زبردست رييس استراتژي تكنولوژي ايران خودرو درمورد اين خودرو گفت: از جمله كاربردهاي نانو در اين خودرو، رنگ بدنه با كيلر نانو است كه مقاومت آن در برابر سايش‌هاي مختلف را افزايش داده و عمر شفافيت خودرو را طولاني مي‌كند.
 وي منسوجات به كار رفته در صندلي‌ها، كف و رودري‌هاي خودرو را از ديگر موارد به كارگيري فناوري نانو در اين محصول دانست كه از خاصيت آب‌گريزي و ضدلك برخوردار است. زبردست، آنتي باكتريال بودن نقاط تماس با دست مانند فرمان را همراه با فيلتر داخل كابين كه با جلوگيري از ورود ذرات و غبار به داخل كابين، هواي آن را مطبوع و سالم مي‌سازد، از ديگر موارد استفاده از نانو در اين محصول ذكر كرد و اظهار داشت: در ستون‌ها و برخي قطعات داشبورد اين محصول از كامپوزيت‌هاي نانو استفاده شده كه مقاومت در برابر حرارت و ضربه از ويژگي‌هاي آن است. رييس استراتژي تكنولوژي ايران خودرو قطع وابستگي به مواد اوليه خارجي در اثر بهره‌گيري از نانو را يادآور شد و گفت: نمونه‌هاي اوليه كاتاليست اگزوز نانو به توليد رسيده و بررسي‌هاي دقيق‌تر براي توليد انبوه آن در دست است.
وي از به‌كارگيري ضديخ، گريس و روغن نانو در سورن به نمايش در آمده در نمايشگاه نانو خبر داد و در مورد امكان توليد انبوه قطعات و مواد نانو، گفت: رنگ نانوي به كار رفته در اين محصول نمونه‌اي از توليد انبوه است و دراين زمينه مشكلي وجود ندارد. زبردست مدت زمان توليد يك خودروي نانو را با توليد ساير محصولات در خط توليد برابر دانست و اظهار داشت: در برخي موارد مانند كامپوزيت‌ها، وزن خودرو كاهش مي‌يابد و روغن نانويي به دليل كاهش اصطكاك قطعات، داراي نقش موثر در كاهش مصرف سوخت است و افزودني‌هاي سوخت نيز احتراق بهتري را موجب شده و راندمان موتور را بالا مي‌برند.
گفتني است برخي قطعات به كار رفته در سورن نانو در اين نمايشگاه در كنار آن به نمايش در آمد كه از جمله اين قطعات داراي پوشش‌هاي نانويي مي توان به هاوزينگ‌هاي چراغ‌ها، پروانه فن رادياتور، نگهدانده اي سي يو، قطعات مجموعه داشبورد و قاب ستون‌هاي داخلي خودرو با استفاده از نانوكامپوزيت‌هاي پليمري تزريقي اشاره كرد. هدف اصلي اين كار، افزايش خواص اصطكاكي و مقاومت حرارتي و بهبود رنگ پذيري قطعات است، روي منسوج‌ها نيز، پوشش‌هاي نانويي خورده است. با استفاده از نانو، در برخي موارد مانند قطعات تزريقي مجموعه داشبورد، مواد را به گريدهاي وارداتي ارتقا مي‌دهيم، كه اين كار بر خلاف تصور موجود، كاهش هزينه هم در بر دارد.


 سورن مجهز به فناوري نانو در جشنواره نانو عرضه شد 

اولين خودروي ايراني با بهره‌گيري از قابليت‌هاي فناوري نانو، توسط شركت ايران خودرو توليد و درجشنواره نانو عرضه شد.
حميدرضا تقوي‌نژاد معاون مدير عامل ايران خودرو دراستراتژي و برنامه‌ريزي با بيان اين مطلب گفت : شركت ايران خودرو، سورن جديد خود را كه با بهره‌گيري از قابليت‌هاي فناوري نانو، توليد شده، در جشنواره نانو ارائه كرد .
وي افزود: در نمونه سورن مجهز به نانو، از نانوكامپوزيت‌ها براي مجموعه داشبورد و قطعات موتوري، نانوپوشش‌ها، نانوفيلترها و روانكارهاي نانويي استفاده شده است. تقوي‌نژاد اظهار داشت: اين اقدام ضمن توسعه ساخت داخل و كاهش وابستگي براي تامين مواد اوليه، در كاهش قيمت تمام شده و ارتقاي كيفيت محصولات، رضايت مشتري و غرور و خودباوري ملي در صنعت تاثيرات قابل توجهي دارد.
وي افزود: كارشناسان و متخصصان ايران خودرو با مطالعه و امكان‌سنجي كاربردهاي فناوري نانو در خودرو، برخي قابليت‌هاي اين فناوري را در راه كاهش مصرف سوخت و آلايندگي و حفظ آرامش و امنيت مشتريان در سورن به كار برده‌اند.تقوي‌نژاد از آمادگي ايران خودرو براي تجاري‌سازي و توسعه اين قابليت‌ها در ساير محصولات خبر داد و گفت: تدوين استراتژي و مديريت فناوري نانو، شامل تحقيقات، تامين، توسعه و توليد قطعات نانويي، توليد و توسعه نمونه خودروي سورن، ايجاد بسترفرهنگ‌سازي و تبليغ، از جمله اقدامات انجام شده در ايران خودرو در توسعه فناوري نانو است .
معاون مدير عامل ايران خودرو در استراتژي و برنامه ريزي ، از تمامي كارشناسان و محققان فناوري نانو دعوت كرد تا نظرات و طرح‌هاي خود را در زمينه كاربردهاي فناوري نانو در خودرو و تجاري سازي آن به مركز توسعه محصولات جديد ايران خودرو ارايه كنند. وي با اشاره به كاربرد روزافزون نانو در تمام حوزه‌هاي صنعت خودرو بويژه انرژي و مواد، گفت: 60 درصد طراح و توليد خودروهاي سبك و سنگين در 10 سال آينده، تحت تاثير فناور نانو خواهد بود و تا سال 2015 ، 10 درصد از سهم کل بازار خودرو به محصولات و خدمات مربوط به فناور نانو اختصاص خواهد يافت. از اين رو حركت ايران خودرو در توسعه فناوري نانو، حركت در مسير صنعت خودروي جهاني است. تقوي‌نژاد درآمد جهاني فناوري نانو در صنعت حمل و نقل و خودرو در سال 2007 را نزديك به 475 ميليون دلار ذكر و ارزش فراورده‌ها و فرايند‌هاي مبتني بر فناوري نانو تا سال 2015 در صنايع حمل و نقل و خودرو را 645/6 ميليارد دلار پيش‌بيني كرد.
رييس مركز توسعه محصولات جديد كاربرد فناوري نانو در صنايع خودرو و حمل و نقل تا سال 2015 را در حدود 55 درصد ذكر كرد و گفت: صنعت خودرو از پرظرفيت‌ترين صنايع در اين تحولات است.


 سومين محصول جديد شرکت آپکو رونمايي شد 

همزمان با افتتاح سيزدهمين نمايشگاه بين المللي خودرو تبريز، سومين محصول جديد شرکت آپکو به نام تندر90 کيت اسپورت با حضور مديران ارشد ايران خودرو و مقامات استاني رونمايي شد.
مهندس محسن پورسعيدي مديرعامل شرکت آپکو در جريان رونمايي از تندر90 آپشن با بيان اين مطلب اظهار داشت: اين شرکت با همکاري شرکت رنوپارس و با تهيه کيت اسپورت و رنگ‌آميزي و تکميل کاري آن، توليد تندر90 آپشن را آغاز کرد. وي ادامه داد : اين خودرو استانداردهاي لازم را از شرکت رنو پارس و ايران خودرو اخذ و هم اکنون توليد انبوه اين خودرو را آغاز کرده است. مديرعامل شرکت آپکو خاطرنشان ساخت: سفارش گذاري اين خودرو از طريق شبکه فروش ايران خودرو انجام مي‌شود.
پورسعيدي با بيان اينکه تا کنون هزار دستگاه تندر 90 آپشن پيش فروش شده است، تصريح کرد: در حال حاضر50 دستگاه از اين خودرو تحويل مشتريان شده است. وي همچنين از استاندارد بالاي قطعات اين خودرو خبر داد و افزود: اين خودرو با همکاري معاونت بازاريابي و فروش ،معاونت تندر 90 ايران خودرو و شرکت آپکو توليد و عرضه مي‌شود. مديرعامل شرکت آپکو ادامه داد: هفت قطعه به صورت آپشن بر روي اين خودرو نصب شده است که از جمله آن مي‌توان به رکاب‌هاي جانبي و اسپويلر عقب که به زيبايي خودرو بسيار کمک مي کنند، اشاره کرد.
پورسعيدي يادآور شد، تفاوت قيمت اين خودرو با خودروهاي بدون آپشن حدود يك‌ ميليون تومان است و با توجه به سليقه مشتريان قابليت نصب تجهيزات بيشتر نيز وجود دارد. وي در انتها از عرضه دو مدل خودروي جديد سفارشي تا اواخر سال جاري خبر داد و گفت: پژو 206 و پارس سفارشي ويژه آپکو از ديگر محصولات اين شرکت هستند که تا اواخر سال جاري براي نمونه طراحي مي‌شوند.


 افزايش 10 درصدي توليد ايران خودرو خراسان 

ايران خودرو خراسان از ابتداي سال جاري تا كنون، 41 هزار دستگاه انواع خودرو سواري توليد كرد كه اين ميزان به نسبت مدت مشابه سال قبل 10 درصد افزايش نشان مي‌دهد. مهندس محمد مهدي سيادت مديرعامل ايران خودرو خراسان با بيان مطلب فوق گفت: اين ميزان توليد تا پايان سال جاري به 120 هزار دستگاه خواهد رسيد. وي افزود: در سال گذشته ايران‌خودرو خراسان 98 هزار دستگاه انواع خودرو سواري توليد كرده بود. سيادت تصريح كرد: در اين شركت پژو پارس معمولي و اتوماتيك، 405 دوگانه سوز و بنزيني، گراند ويتارا دستي و اتوماتيك توليد مي‌شود.
وي فروش ايران خودرو خراسان را در سال گذشته 1300 ميليارد تومان اعلام كرد و گفت: اين ميزان در سال جاري به 1500 ميليارد تومان افزايش خواهد يافت. وي در پايان، تعداد نيروهاي انساني ايران خودروي خراسان با احتساب پيمانكاران (مستقيم) را بالاي 4هزارنفر اعلام كرد.


سرمقاله
اخبار
گزارش
اقتصادي
مديريتي
فني مهندسي
چكيده پايان‌نامه
معرفي كتاب